jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۴۷۵۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۱

شرکت انگلیسی سریکا انرژی از تولید قوی میدان گازی Rhum در دریای شمال که شرکت ملی نفت ایران ۵۰ درصد در آن سهم دارد، خبر داد و اعلام کرد این میدان می تواند شرایط فعلی بازار را به خوبی سپری کند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، شرکت سریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید نفت و گاز در میدان Rhum، بروس و کیث سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت و به معادل ۲۷ هزار و ۳۰۰ بشکه نفت رسید. این شرکت سهام این میادین را در سال ۲۰۱۸ از شرکت BP و سایر شرکا خریداری کرد.

میچ فلگ، مدیرعامل سریکا انرژی به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: تولید امسال دو میدان Rhum و بروس با تمرکز روی انجام به موقع تعمیرات تاسیساتی، قویتر بوده است.

شرکت سریکا پس از دریافت معافیت واشنگتن از تحریم‌های ایران، ۵۰ درصد سهام شرکت BP در میدان Rhum را خریداری کرد. این میدان برای نخستین بار تولیدش را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرد و تولیدش در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به دلیل تحریم‌ها متوقف شد.

تحت معافیت از تحریم های آمریکا که سالانه تمدید می شود، درآمد ایران در یک حساب امانی قرار داده می شود. میدان Rhum سال گذشته ۱۵۹ میلیون فوت مکعب در روز گاز و حدود هزار بشکه در روز نفت تولید داشت.

بر اساس گزارش پلاتس، شرکت Rhum ابتدا قصد داشت برای Rhum از سه چاه تولید کند اما مشکلات فنی در یکی از آنها باعث شد دو چاه مورد استفاده قرار گیرد.

سریکا برنامه‌هایی برای استفاده از سومین چاه دارد اما اعلام کرد که این برنامه ممکن است به سال ۲۰۲۱ موکول شود و تولید چاه سوم ممکن است به دلیل ظرفیت پالایش در تاسیسات بروس، با محدودیتهایی مواجه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر