jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۳۶۷   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۱

یمن یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین ائتلاف سعودی را در غرب این کشور سرنگون کرد.

به گزارش جام جم انلاین از  شبکه خبری الحدیده، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن این پهپاد جاسوسی را بر فراز شهر محاصره شده الدریهمی در استان الحدیده هدف قرار دادند.

یک منبع آگاه در شهر الدریهمی گفت: این پهپاد که در حال انجام اقدامات خصمانه بود، در منطقه الشجن سرنگون شد.

نیروهای متجاوز در ادامه نقض آتش بس در الحدیده، یکشنبه شب خانه های مردم شهر الدریهمی را با ۱۳ گلوله توپ هدف قرار دادند.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت شش سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها