jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۹۱۴   ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۴

رابطه مابین فوتبال و فوتسال از گذشته‌های دور همواره آشکار بوده است. از تکنیک‌های فوتسال به عنوان بخشی از فرآیند تمرینات در تیم‌های فوتبال استفاده می‌شود. بازیکنان فوتبال به منظور کسب دانش لازم برای بازی کردن در موقعیت‌هایی که فضای کمی در اختیار دارند و یا تحت فشار هستند، به فوتسال نیاز دارند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، برای نشان دادن اینکه این دو ورزش تا چه اندازه در هم تنیده‌اند، از فوتبالیست‌های برتر جهان را که عاشق فوتسال بوده و بخش بزرگی از پیشرفت فوتبالی خود را مدیون فوتسال هستند، فهرست ۱۰ نفره‌ای تهیه کرده‌ایم.

ستاره‌های مستطیل سبز، مدیون «فوتسال»

بیایید نگاهی به این فهرست بیاندازیم:

۱ - آندرس اینیستا

یکی از مشهورترین فوتبالیست‌های تاریخ که مهارت‌های فنی شگفت انگیزی دارد. او اولین گام‌های فوتبالی خود را در فوتسال برداشت.

وی می‌گوید: در کودکی همیشه دلم می‌خواست فوتبالیست باشم اما فوتسال بازی می‌کردم زیرا تنها ورزشی که در محله‌مان وجود داشت، فوتسال بود. فوتسال به من در کنترل توپ در فضاهای محصور، کمک زیادی می‌کند.

۲ - کریستیانو رونالدو

همه بازیکنان بزرگ در زمان کودکی فوتسال بازی می‌کردند، اما به دلایلی بیشتر بازیکنان از فوتسال به فوتبال می‌روند که مهم‌ترین دلیل آن شرایط مالی بهتر در فوتبال است.

رونالدو در این‌باره می‌گوید: فوتسال در کنترل توپ خیلی به من کمک کرد و اگر مهارت‌هایی که در فوتسال به دست آوردم را نداشتم در حال حاضر بازیکنی نبودم که امروز هستم.

۳ - لیونل مسی

گلزن برتر همیشگی بارسلونا، بخش بزرگی از پیشرفت فوتبالی خود را مدیون فوتسال است. او می‌گوید: من به عنوان یک پسر کوچک در آرژانتین در خیابان‌ها و باشگاه خود فوتسال بازی می‌کردم. این سرگرمی فوق العاده‌ای بود و واقعاً به من کمک کرد تا امروز بازیکنی که هستم باشم.

اگر مسی در فوتسال بود، دیدن جادوی او در زمین فوتسال به همان اندازه شگفت انگیز بود که در فوتبال هست.

۴ - لوئیز فیگو

او می‌گوید: من در جوانی فوتسال بازی کردم و این یک تجربه عالی بود. این کار با مهارت‌های مختلفی برای نزدیک شدن به فوتبال حرفه‌ای به من کمک کرد.

فیگو تلاش کرد تا بازی فوتسال را در هند تبلیغ کند و سعی در برقراری ارتباط با بازار بزرگ آسیا داشت. اما در این پروژه ناموفق بود.

وی می‌گوید: ما باید برای پیشرفت این ورزش باید اقدامات بیشتری انجام دهیم زیرا بسیار سرگرم کننده و سریع است. استعدادهای زیادی در این رشته وجود دارند و ما باید به رشد آنها کمک کنیم.

۵ - نیمار جونیور

یکی دیگر از فوق ستاره‌های فوتبال در مورد فوتسال صحبت می‌گوید: فوتسال روی من تاثیر زیادی گذاشت. این بازی به پیشرفت تکنیک، سرعت فکر و توانایی انجام حرکات در فضاهای تنگ کمک می‌کند. من فکر می‌کنم فوتسال یک بخش اساسی از زندگی یک فوتبالیست است ولی من و فوتسال نمی‌توانستیم بیشتر از این کنار همدیگر باشیم و متاسفانه مجبور شدم در ۱۴ سالگی به فوتبال بروم تا بتوانم به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شوم.

۶ - پله

یکی از اولین غول‌های فوتبال بدون شک پله است. او می‌گوید شما باید در فوتسال سریع فکر و بازی کنید و وقتی که می‌خواهید به فوتبال بروید، همه چیز برای شما آسان‌تر می‌شود.

۷ - کوتینیو

کوتینیو می‌گوید: من از ۶ سالگی فوتسال بازی می‌کردم و سپس هنگامی که هفت ساله بودم به واسکودوگاما رفتم و تا ۱۱ سالگی قبل از اینکه به زمین فوتبال بروم، فوتسال بازی می‌کردم. فوتسال جایی است که مهارت‌هایم را یاد گرفتم. شما وقتی فوتسال بازی می‌کنید، فنی‌تر و خیلی سریع‌تر می‌شوید. شما باید یک بازیکن تکنیکی باشید تا بتوانید به طور صحیح فوتسال بازی کنید. فوتسال خیلی به پیشرفت من در فوتبال کمک کرد.

۸ - رونالدینیو

او می‌گوید: من فوتسال را دوست داشتم و بازی نکردن در آن برایم دشوار بود. بسیاری از حرکاتی که من انجام می‌دهم از فوتسال نشات گرفته است. این بازی در یک فضای بسیار کوچک انجام می‌شود و کنترل توپ در فوتسال متفاوت است. کنترل توپ من به طور کامل شبیه به کنترل توپ توسط بازیکنان فوتسال است.

۹- روبینیو

کسانی که بازی روبینیو را در فوتسال محله‌های فقیرنشین برزیل دیدند، احساسات خود را با عباراتی مانند «فراموش نشدنی» و «ناقض قوانین فیزیک» توصیف کردند. فوتسال مسوول توسعه مهارت‌های دریبلینگ و سرعت بخشیدن به روبینیو بود. فوتسال به او کمک کرد تا خود را به بالاترین سطح فوتبال برساند.

۱۰ - ژاوی

ما این فهرست را با خاویر هرناندز کرئوس یا همان ژاوی خاتمه می‌دهیم. او در یک مصاحبه فوتسال را «برادر کوچکتر فوتبال» خواند و اعتراف کرد که فوتسال تعریف نهایی بازی زیبا را برای وی خلق می‌کند.

بد نیست این گزارش را با نظر ژاوی در مورد تفاوت میان بازیکنان فوتسال و فوتبال، به پایان برسانیم:

در فوتسال می‌توانید تشخیص دهید که آیا یک بازیکن واقعاً مستعد است یا نه اما در فوتبال نمی‌توان به راحتی استعداد را تشخیص داد زیرا فوتبال ورزشی بسیار فیزیکی است. این در حالی است که در فوتسال، به جزییات، کیفیت، کلاس و درک تاکتیکی توجه می‌کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر