jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۶۳۲ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۷:۳۰

محققان در آب های کشور استرالیا موجودی رصد کرده اند که شبیه مو است و از هزاران ارگانیسم کوچکتر به نام«زیاسا» (zooid) تشکیل شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، یک موجود شبیه مو در آب های نزدیک استرالیا رصد شده است.

محققان معتقدند این موجود نوعی «ماشوره دار» (siphonophore) است. این موجود در حقیقت یک حیوان است که از هزاران ارگانیسم کوچکتر به نام«زیاسا» (zooid) تشکیل شده است.

در نیوزلند این جانور به نام «موجود رشته وار بلند عجیب» مشهور است و گاهی اوقات نیز به آن Apolemia نیز گفته می شود.

استفان سیبرت از دانشگاه براون در این باره می گوید» کل این موجود شبیه یک حیوان است اما در حقیقت از هزاران جاندار کوچکتر تشیکل شده است. هر یک از زیاساها مانند یک عضو در بدن ماشوره دار عمل می کنند و وظیفه مختلفی را برعهده دارند. برخی از زیاساها دارای شاخک و برخی دیگر طعمه های غذایی را جذب می کنند.

گروهی از محققان هنگام مطالعه محیط زیست دریایی در غرب استرالیا این حیوان را رصد کرده اند.

 

رصد موجودی عجیب در آب های استرالیا (+عکس)

رصد موجودی عجیب در آب های استرالیا (+عکس)

رصد موجودی عجیب در آب های استرالیا (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر