jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۰۷۰   ۱۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۸

تولید و عرضه ۱۹۵ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید برنامه ریزی شده که از این تعداد ۹۶ هزار واحد به شکل ثبت نامی است و بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن از اردیبهشت ماه شروع می شود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، کل برنامه اجرایی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید ۱۹۵ هزار واحد است که از این تعداد ۶۰ درصد واحدها بالغ بر ۹۶ هزار واحد در قالب فروش اقساطی و ثبت نام و مابقی به صورت قراردادهای مشارکتی پیش خواهد رفت. بنا به گفته طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ۳۳ هزار واحد در قالب واگذاری زمین و تعهد ساخت در مرحله اجرا قرار گرفته اند.

بیشترین تعداد مسکن ملی در پرند

در ۲۱ شهر جدید قرار است ۱۹۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود که بیشترین تعداد به ترتیب در شهر جدید پرند به میزان ۲۵ هزار و ۳۲۷ واحد، شهر جدید صدرا ۲۵ هزار و یک واحد، هشتگرد و بهارستان هرکدام ۲۱ هزار واحد، پردیس ۱۹ هزار واحد، فولادشهر ۱۸ هزار واحد و شهر جدید سهند ۱۷ هزار واحد ساخت خواهد شد.

وضعیت پروژه‌های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در هشت شهر جدید پرند، هشتگرد، بهارستان، گلبهار، فولادشهر، امیرکبیر، سهند و صدرا توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تشریح شد.

اردیبهشت کلنگ ثبت نامی ها زده می‌شود

حبیب الله طاهرخانی ضمن اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام این طرح در هشت شهر جدید، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی گفت: واحدهای مشارکتی در بعضی از مناطق به پیشرفت بالای ۵۰ درصد رسیده و عملیات اجرایی واحد های ثبت نامی نیز از اردیبهشت ماه آغاز می شود.

وی اظهار کرد: به تمامی مدیران عامل شهرهای جدید اعلام کرده ایم پروژه‌های فاقد مشکلی که آماده واگذای به پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی هستند، باید هرچه سریعتر در مسیر اجرایی قرار گرفته و گزارش مربوطه به شرکت عمران شهرهای جدید ارسال شود.

سهم ۱۷ هزار واحدی سهند در طرح اقدام ملی

به گفته طاهرخانی در شهر جدید سهند آذربایجان شرقی مجموعا ۱۷ هزار واحد در برنامه طرح اقدام ملی قرار دارد. تاکنون از میان ۶ هزار ثبت‌نام‌کننده، صلاحیت سه هزار ۴۱۰ نفر تایید شده است. سهم متقاضیان تایید صلاحیت شده در این شهر جدید ۵۶/۸ درصدی از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان این طرح است.

تایید ۹ هزار و ۴۶۰ متقاضی در پرند

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص شهرهای جدید بهارستان و پرند نیز گفت: در شهر جدید بهارستان در مجموع ۷ هزار متقاضی تاکنون ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۶۴ تایید شده‌اند. همچنین شهر جدید پرند نیز تا کنون ۲۰ هزار ثبت‌نام داشته است که از این تعداد ۹ هزار و ۴۶۰ نفر مورد تأیید قرار گرفته‌اند.

شرایط ۶۹۴۱ نفر در هشتگرد احراز شد

وی تصریح کرد: همچنین ۵۲۰۸ نفر نیز تاکنون از مجموع ۹۵۰۰ نفر ثبت‌نام‌شده در شهر جدید فولادشهر، ۳۳۹۳ نفر از ۶۰۰۰ نفر ثبت‌نامی در شهر جدید گلبهار و ۶۹۴۱ نفر از ۱۵ هزار ثبت‌نامی شهر جدید هشتگرد مورد تأیید شرایط لازم برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن قرار گرفته‌اند.

طاهرخانی بر انجام فراخوان پروژه‌ها، تعیین قیمت‌ها، اخذ پروانه و مجوزهای لازم و انتخاب پیمانکار، همزمان با ساماندهی متقاضیان ثبت‌نام‌شده تاکید کرد و گفت: شرکت‌های عمران شهرهای جدید باید تا اردیبهشت‌ماه خود را آماده آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های اقدام ملی مسکن کنند.

وی همچنین با اشاره به آمار ثبت نام در شهرهای جدید امیرکبیر و صدرا گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده در شهر جدید امیرکبیر در استان مرکزی، از مجموع، ۱۲۵۰ متقاضی، صلاحیت ۵۲۳ نفر تایید شده است که این تعداد ۴۱/۸ درصد مجموع متقاضیان طرح اقدام ملی را در این شهر جدید در بر می‌گیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در شهر جدید صدرا در استان فارس نیز در مجموع ۳۱۶۰ متقاضی از مجموع ۶۰۰۰ ثبت‌نام‌کننده واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند که این تعداد برابر با ۵۲/۷ درصد مجموع متقاضیان می‌شوند.

بنابراین گزارش، از کل ۱۹۵ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید، طبق برنامه ریزی اولیه ۲۵۲۲ واحد برای شهر جدید اندیشه، ۲۵۳۲۷ واحد برای شهر جدید پرند، ۱۹۰۰۰ واحد برای شهر جدید پردیس، ۲۱۰۰۰ واحد برای شهر جدید هشتگرد، ۱۸۰۰۰ واحد برای شهر جدید فولادشهر، ۲۱۰۰۰ واحد برای شهر جدید بهارستان، ۲۵۰۰ واحد برای شهر جدید مجلسی، ۱۵۴۰۰ واحد برای شهر جدید گلبهار، ۵۰۰ واحد برای شهر جدید بینالود، ۲۵۰۰۱ واحد برای شهر جدید صدرا، ۱۷۰۰۰ واحد برای شهر جدید سهند، ۲۲۵۰ واحد برای شهر جدید عالیشهر، ۴۸۰۰ واحد برای شهر جدید سیراف، ۶۳۰۰ واحد برای شهر جدید مهاجران، ۶۱۰۰ واحد برای شهر جدید امیرکبیر، ۳۰۰ واحد برای شهر جدید علوی، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید شیرین شهر، ۱۰۰ واحد بر

ای شهر جدید رامین، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید رامشار، ۴۵۰۰ واحد برای شهر جدید تیس و ۳۰۰۰ واحد برای شهر جدید ایوانکی در این برنامه در نظر گرفته شده و در تعهد ساخت آن‌ها قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها