jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۷۹ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۲

برای درمان بیماران کرونایی روشی در لندن پایتخت انگلیس کشف شده است. البته این روش ارتباطی به واکسن ندارد و به یک روش جالب دیگر مربوط می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تلگراف ، مهندسین فرمول یک دستگاه تنفسی جدید برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا ساخته اند.

تیم مرسدس و دانشگاهیان دانشگاه کالج لندن فقط چهار روز وقت لازم داشتند تا اولین دستگاه فشار مستمر هوایی (CPAP) را تولید کنند. 100 مورد از این دستگاه ها اکنون در بیمارستان های شمال لندن تحت آزمایش های بالینی قرار گرفته اند.

این تجهیزات - که هوا و اکسیژن را به ماسک وارد می کند تا ریه های بیمار را تحریک کند - یک روش درمانی جایگزین برای افرادی است که به شکل ناخوشایندی از انجام مراحل تهویه تهاجمی استفاده می کنند.

این کار برای استفاده پزشکی هنوز توسط سازمان دیده بان ایمنی «MHRA» امضا نشده است و باید آزمایش بالینی خود را برای اثبات کمک به بیماران در بیمارستان دانشگاه کالج لندن تا پایان این هفته تکمیل کند.

این تکنیک به طور گسترده در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته است، جایی که ویروس شناسان از نظر تجهیزات کمبود دارند.

در صورتی که این دستگاه مورد تایید نهادهای مربوط قرار بگیرد به طور روزانه 300 دستگاه از آن ساخته می شود. پیش بینی می شود در صورت نیاز بیشتر توانایی ساخت هزار دستگاه در روز هم وجود دارد. دستگاه « فشار مثبت پیوسته مسیر جریان هوا» که به اختصار CPAP نامیده می شود به سرعت می تواند باعث ترخیص بیماران از بخش ICU  شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر