jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۸۱۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۵

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا متحد و حامی رژیم کودک کش و قصاب سعودی و رژیم ضد بشری صهیونیستی است و در جایگاهی نیست که برای سایر کشورها نسخه حقوق بشری بپیچد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، رژیم آمریکا را فاقد هر گونه وجاهت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای اظهار نظر در خصوص حقوق بشر دانست و تاکید کرد: رژیمی که رئیس جمهور آن با افتخار فرمان ترور پاک‌ترین فرزندان ایران زمین را صادر می‌کند و همدستانش در مصدر وزیر امور خارجه و نماینده ویژه امور ایران با بی شرمی میزبان و میهمان منفورترین گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی هستند، هیچ میانه ای با مفهوم والای حقوق بشر ندارند.

وی ادامه داد: رژیمی که رئیس جمهور آن آشکارا سخنان نژادپرستانه به زبان می‌آورد، با بی شرمی تمام از تبعیض مذهبی دفاع می‌کند، زنان را در حد ابزاری برای هوسرانی می‌داند، مردمان سایر کشورها را تنها به دلیل مذهب و نژاد از سفر به آمریکا منع می‌کند، بی محابا و بر خلاف تمام مقررات و موازین بین المللی تهدید به نابودی مراکز فرهنگی کشورها می‌نماید، متحد و حامی رژیم کودک کش و قصاب سعودی و رژیم ضد بشری صهیونیستی است، در جایگاهی نیست که برای سایر کشورها نسخه حقوق بشری بپیچد.

موسوی با اشاره به اعترافات صریح و بی پرده مایک پمپئو که تعلیم شگردهای دروغ گفتن و حقه بازی را بخشی از برنامه درسی خود در دوره ریاست بر سازمان جاسوسی آمریکا عنوان کرده است، اظهار داشت: گزارش نویسی آمریکایی در مورد سایر کشورها از جمله ایران، شیوه نخ نما شده‌ای است که بر اساس آموخته‌های پمپئو و هم قطارانش در سازمان سیاه سیا و از طریق ردیف کردن مجموعه‌ای از دروغ‌ها و وارونه سازی واقعیت‌ها و بزرگنمایی نقاط ضعف و سیاه نمایی نقاط مثبت تنظیم می‌شود و بنابراین هیچ ارزش و اعتباری ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی شدید از اعتیاد مخرب الیگارشی حاکم بر آمریکا به دروغ پردازی سیستماتیک، نژادپرستی هدفمند و بیگانه ستیزی خشونت آمیز، سیاست‌های غیرانسانی هیأت حاکمه آمریکا علیه مهاجران را یکی از بدترین نمودهای نژادپرستی دانست و اصرار آمریکا بر جداسازی کودکان بیگناه از والدینشان در مبادی ورودی امریکا برای ارعاب مهاجران را شرم آورترین برخورد یک دولت با انسان دانست.

وی با ابراز تأسف از تقلیل مفهوم «حقوق بشر» به اهرم اعمال فشار و بدنام سازی از سوی آمریکا و برخی متحدین غربی آن، گزارش وزارت خارجه امریکا را مکمل شبهه پراکنی های نهادهای وابسته به دولت آمریکا از جمله عفو بین الملل دانست که تحت لوای سازمان غیردولتی عملاً سیاست‌های رسمی رژیم امریکا را اجرا می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر