Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۴۷۰ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸  |  ۰۹:۰۳

در روز‌هایی که اصلا حس ورزش کردن ندارید می‌توانید با چند ترفند ساده کالری بسوزانید.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، خوشبختانه راه‌هایی برای سوزاندن کالری بدون ورزش و فعالیت وجود دارد. قطعا این راه ها، بهترین راه‌ها برای تناسب اندام نیستند، هیچ چیز مانند ورزش و غذای سالم نیست، اما این راه‌ها برای سوزاندن چربی در روز‌هایی که به شدت خسته هستید مناسب هستند.

توپ تعادل

به جای نشستن بر روی یک صندلی مناسب، از یک توپ تعادل برای نشستن در هنگام تماشای تلویزیون، بازی با بچه‌ها و کار‌های دیگر استفاده کنید. بی ثباتی باعث درگیر شدن ماهیچه‌های اصلی می‌شود که منجر به بهتر نشستن، عضلات قوی‌تر شکم، و قدرت بیشتر می‌شود. شما در این حالت به راحتی کالری می‌سوزانید.

راه بروید و کار کنید

به جای ورزش، در هنگام تلفن حرف زدن روی تردمیل بدوید یا در هنگام تماشای تلویزیون راه بروید. هیچ فردی از راه رفتن خسته نمی‌شود و راه رفتن بهترین راه برای حرکت کردن در حال انجام سایر فعالیت‌ها است.

قهوه بخورید

قهوه به تقویت سوخت و ساز برای سوزاندن کالری بیشتر کمک می‌کند. همچنین دمای داخلی بدن را افزایش داده و منجر به سوخت و ساز بهتر چربی‌ها میشود. فقط قهوه سیاه بنوشید. اضافه کردن شیر و شکر باعث افزایش میزان کالری می‌شود.

آدامس بجوید

اگر تا به حال بیش از یک ساعت آدامس جویده باشید، می‌دانید چه کار خسته کننده‌ای است. جویدن باعث سوزاندن کالری می‌شود و احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد. در هنگام جویدن آدامس کمتر تمایل به میان وعده دارید بنابراین کمتر پرخوری می‌کنید.

غذای تند بخورید

غذا‌های تند تایلندی، هندی، مکزیکی و آفریقایی متابولیسم بدن شما را بالا می‌برد، به خاطر کپسایسین موجود در آن‌ها (از فلفل تند). افزایش دمای داخلی بدن باعث افزایش سوزاندن چربی میشود.

الاکلنگ A. / C. آیا می‌دانید بدن در مقابل محیط‌های سرد با سوزاندن کالری واکنش نشان می‌دهد؟ این تنها راه برای تولید حرارت داخلی است که از سرما خوردن شما جلوگیری می‌کند. دما را به کمتر از ۶۴ درجه فارنهایت برسانید و اجازه بدهید بدن شما را گرم نگه دارد.

نوشیدن آب سرد

این ماده نیز اثری مشابه حالت قبل دارد. هنگامی که آب سرد می‌خورید بدن نیاز به انرژی دارد تا گرم شود. نوشیدن آب سرد باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌شود، بنابراین در طول روز چند فنجان آب سرد بخورید!

البته دقت کنید که منظور ما آب یخی نیست چراکه نوشیدن آب بسیار سرد برای بدن و مخصوصاً کبد مضر است.

حرکت کردن

به جای نشستن در حالی تماشای تلویزیون، در اطراف اتاق نشیمن راه بروید و یا، حداقل، بایستید. هر چقدر بیشتر راه بروید، بدن انرژی بیشتری استفاده می‌کند، بنابراین کالری بیشتری می‌سوزاند. شما لازم نیست ورزش واقعی انجام دهید، فقط به حرکت خود ادامه دهید.

این چند ترفند ساده است، اما هنگامی که خیلی خسته هستید و نمی‌توانید باشگاه بروید به شما کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید. در دراز مدت، می‌توانید کالری بیشتری بسوزانید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر