jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۰۱۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۶:۵۱

بیماری های قلبی یک سوم کل مرگ های دنیا در هر سال را به خود اختصاص می‎دهند.

به گزارش جام  جم  آنلاینبه نقل از healthline، رژیم غذایی نقش عمده ای در سلامت قلب دارد و می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تحت تأثیر قرار دهد.

در حقیقت ، برخی غذاها می توانند بر فشار خون ، تری گلیسیرید ، سطح کلسترول و التهاب تأثیر بگذارند، همه اینها فاکتورهای خطرناک برای بیماری های قلبی هستند.

در اینجا 15 ماده غذایی وجود دارد که شما باید از آنها بخورید تا سلامت قلب شما به حداکثر برسد.

 

1-سبزیجات

سبزیجات سبز برگ دارای ویتامین K و نیترات هستند ، که می تواند به کاهش فشار خون و بهبود عملکرد شریانی کمک کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف بیشتر سبزیجات برگ در کاهش بیماری های قلبی نقش دارد.

 

2- غلات

مطالعات نشان می دهد که خوردن غلات کامل با کاهش کلسترول و فشار خون سیستولیک و همچنین کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط محکمی دارد.

 

3- انواع توت ها

انواع توت ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند. مطالعات نشان می دهد که خوردن آنها می تواند عوامل خطر متعددی را برای بیماری های قلبی کاهش دهد.

 

4-آووکادو

آووکادو از نظر چربی های اشباع نشده و پتاسیم بسیار غنی است. آنها ممکن است به کاهش کلسترول ، فشار خون و خطر ابتلا به سندرم متابولیک کمک کنند.

 

5-روغن ماهی

روغن ماهی از نظر اسیدهای چرب امگا 3 بسیار سرشار هستند و ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی از جمله فشار خون ، تری گلیسیرید و کلسترول کمک کنند.

 

6-گردو

مطالعات نشان می دهد که گردو می تواند به کاهش کلسترول و فشار خون کمک کند و خطر بروز بیماری قلبی را دور می کند.

 

7-لوبیا

لوبیا از نظر نشاسته غنی است و نشان داده که باعث کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید ، فشار خون و کاهش التهاب می شود.

 

8- شکلات تلخ

شکلات تیره سرشار از آنتی اکسیدان ها مانند فلاونوئیدها است. مصرف آن باعث می شود پلاک کلسیفیک در عروق و بیماری عروق کرونر قلب کمتر شود.

 

9- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است و باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی و همچنین افزایش کلسترول HDL در سطح'خوب' است.

 

10- بادام

بادام سرشار از فیبر و چربیهای اشباع نشده است و به کاهش کلسترول و چربی شکم مرتبط است.

 

11-دانه گیاهان

مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده است که خوردن دانه ها می تواند چندین عامل خطر بیماری قلبی از جمله التهاب ، فشار خون ، کلسترول و تری گلیسیرید را از بین ببرد.

 

12-سیر

نشان داده شده است که سیر و اجزای آن به کاهش فشار خون و کلسترول کمک می کنند. آنها همچنین ممکن است به جلوگیری از تشکیل لخته خون کمک کنند.

 

13-روغن زیتون

روغن زیتون در آنتی اکسیدان ها و چربی های اشباع نشده غنی است. این ماده غذایی بیماری فشار خون پایین و خطر بیماری قلبی را از شما دور می کند.

 

14-سویا

ادمام (سویای نابالغ آسیایی) حاوی ایزوفلاونهای سویا است که نشان داده شده به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. ادمام همچنین حاوی فیبر و آنتی اکسیدان است که می تواند به سلامت قلب کمک کند.

 

15- چای سبز

چای سبز از نظر پلی فنول و کاتچین سرشار است. کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون را پایین می آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش