jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۵۹۸۶   ۰۹ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۶

شرکت هواپیمایی دلتا ایرلاینز آمریکا به دلیل تبعیض علیه مسلمانان به پرداخت 50 هزار دلار جریمه محکوم شده است.

جریمه شرکت هواپیمایی آمریکایی به دلیل تبعیض علیه مسلمانان

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وزارت حمل و نقل آمریکا به دلیل دو مورد نقض حقوق شهروندی علیه مسلمانان توسط شرکت هواپیمایی دلتا ایرلاینز، این شرکت را به پرداخت 50 هزار دلار جریمه محکوم کرد.

در نخستین اقدام شرکت دلتا ایرلاینز دو مسافر مسلمان شهروند آمریکا را با وجود آنکه هیچ مشکل امنیتی نداشتند به دلیل مشاهده چند واژه «الله» در پیامک گوشی آنها را از پرواز پیاده کرده است.

این دو شخص مسلمان پیش از آنکه پیاده شوند از سوی ماموران مورد بازجویی قرار گرفته بودند و سفر آنها بدون مشکل اعلام شده بود‌ اما خلبان از سوار کردن آنها به پرواز خودداری کرد.

در مورد دوم نیز یک مسافر مسلمان در پرواز آمستردام به نیویورک در سال 2016 به دلیل همراه داشتن یک بسته و مجددا علیرغم تائید ماموران از پرواز خارج شد و جا ماند.

شرکت هواپیمایی دلتا ایرلاینز یکی از سه شرکت بزرگ هواپیمایی در آمریکا محسوب می‌شود؛ این دو حادثه به فاصله 5 روز از یکدیگر اتفاق افتاده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر