مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: به دلیل پایداری جو ‌‌از امروز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۲۴۲۸۵۸
هشدار آلودگی 7 روزه هوا در شهرهای بزرگ

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در نیمه جنوبی کرمان، شرق هرمزگان، جنوب خراسان جنوبی و برخی مناطق سیستان و بلوچستان، بارش پراکنده‌، رعد و برق و وزش باد شدید به صورت موقت داریم.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از امروز تا اواخر هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و این سبب می‌شود در شهرهای بزرگ و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را داشته باشیم.

ضیائیان افزود: بر این اساس و به دلیل پایداری جو ‌‌از امروز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ، پرجمعیت و صنعتی رخ می‌دهد و این شرایط تا روز چهارشنبه چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

وی هشدار داد: در این راستا کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس در اوایل هفته آینده پیش‌بینی می‌شود و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده شهری، رسیدن آلودگی هوا به حد ناسالم برای همه گروه‌ها دور از انتظار نیست.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: توصیه می‌شود خودداری از تردد غیرضروری در سطح شهر خصوصاً برای کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی، در دستور کار باشد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار محلی و روز شنبه صاف و غبار آلود خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۳ و ‌۴ درجه است.

ضیائیان اظهار داشت: فردا شهرکرد با کمینه دمای هشت درجه زیر صفر و همچنین همدان با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: فردا در ۱۷ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها