jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۶۵۵   ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این ماجرای یک سفر دور و دراز است، ماجرای سفر نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید از آمریکا به کشورمان؛ سفری دور و دراز و پر از ماجرا، پایان این سفر اما حالا به تهران و موزه مشاهیر برج میلاد رسیده؛ اگر جزو علاقه‌مندان آثار باستانی و تاریخی کشورمان هستید، فرصت تماشای این اثر منحصربه فرد با داستان دور و درازش را در برج میلاد از دست ندهید؛ این نقش برجسته از امروز تا 27 دی ماه در برج میلاد به نمایش گذاشته شده است.

این اثر تاریخی 15 سال بعد توسط یک مجموعه‌دار خصوصی خریداری و به موزه‌ هنرهای زیبا مونترال کانادا اهدا و به مدت 60 سال در این موزه به نمایش گذاشته شده بود تا این که سال 90 دوباره به سرقت رفت. ماجراهای بسیاری را پشت سر گذاشت تا بالاخره امسال پایش به کشورمان رسید..
نقش برجسته سرباز هخامنشی پیش از این در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نمایش داده شده است.| جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر