jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۳۸۸ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

چند روزی نگارنده نبود. هی دیگر اعضای گروه پشت صحنه نوشتند و لذت بردند، این شد که سریع خودش را رساند! نمی‌دانید این پشت صحنه نوشتن چه لذتی دارد و اگر یکی چند روز بنویسدش چطور وابسته‌اش می‌شود.مثل خود شما که ندیده می‌دانیم چقدر مشتاق خواندن این یک ستون جمع و جور سمت چپ صفحه 9 هستید.

البته این را هم بگویم که اعضای گروه کلا با همین نگارنده کل‌کل می‌کنند و اینجانب هم برای تغییر حال و هوای گروه، شوخی‌های جوانان را برمی تابد تا روحیه گروه عوض شود.
آقا خلاصه ماجرا این که نگارنده آمد، از اوضاع وخیم آب و هوا تا هزار چیز دیگر را می‌تواند برایتان بنویسد، مثلا رفته بود یکی از همین کشورهای دوست و همسایه، هوا عالی بود، قیمت‌ها خوب و همه چیز پر زرق و برق تر از ایران، اما چنان دلش تنگ شده بود که وقتی در کتابخانه بانک مرکزی کشور مقصد، یک کتاب به زبان فارسی دید چنان شاد شد که خودش هم تعجب کرد.
بعدش هم هی راه رفت و به معجزه عزیز زبان مادری فکر کرد. حالا هم آمده اصلا شاد همین کل کل‌ها و شوخی‌های همکاران است و به این فکر می‌کند که واقعا چطور می‌شود رفت و وطن را جا گذاشت، رفت جایی که وطن نباشد؟ یعنی اصلا چطور بعضی آدم‌ها می‌توانند بی‌وطن زندگی کنند.
بگذریم. همین روز اول از آب و هوا رسیدیم به فلسفه مهاجرت. تا ماجرا جدی تر نشده برویم سراغ صفحه‌ها که کل ستون با فلسفیدن نگارنده از دست رفت...!
در همین صفحه 9 ریحانه پورسعید روایتی خاص برایمان نوشته از عکاس و خبرنگار حشدالشعبی که در روزهای اخیر در عراق به شهادت رسید. پورسعید که چندی پیش مهمان خانه این عکاس بوده، فضایی را روایت می‌کند که نشان از حال و هوای این عکاس، زندگی و نگاهش به جهان دارد.
برویم صفحه آخر چهارگانه فرهنگی امروزمان. تعداد بازیگران ایرانی که در فیلم‌های خارجی در آثار سینمایی و تلویزیونی دیگر کشورها روی صحنه رفته‌اند، چندان زیاد نیست. اما به مناسبت حضور دوباره پیمان معادی در یکی از این آثار علی رستگار رفته سراغ این دست از تجربه‌های بازیگران ایرانی از همه طیف و نوع و طرز فکری.
همین هم گزارشش را که در صفحه 12 منتشر شده، حسابی جذاب کرده است.
صفحه 11 امروز را هم ساناز قنبری نوشته است. او رفته سراغ خسرو معصومی، کارگردانی که تا دلتان بخواهد در آثارش به مسائل زیست‌محیطی از جمله آلودگی هوا پرداخته است.
این مطلب را حتما بخوانید و ببینید واقعا سینمای ایران تا چه اندازه طی سال به موضوعات مهم زیستی اطراف‌مان می‌پردازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر