jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۵۶ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این هفته در برنامه زنده رادیویی «گیومه» که اغلب به موضوعات مختلفی در زمینه فرهنگ و هنر می‌پردازد قرار است عوامل تاثیرگذار بر انزوای ادبیات معاصر ایران در جهان بررسی ‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، آزاده شاهرخ‌مهر تهیه‌کننده برنامه رادیویی گیومه ضمن اعلام این مطلب افزود: از موضوعات دیگری که در گیومه مطرح می‌شود، این است که چرا در کشور ما جوایز بزرگ ادبی پا نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: موضوع دیگری که این هفته به آن می‌پردازیم درباره سینمای نوجوان است و این که کدام الگوها و قهرمان‌ها برای نوجوان ایرانی به تصویر کشیده‌ شده‌اند.
این تهیه‌کننده رادیویی گفت: بررسی وضعیت رقابت در موسیقی پاپ و این که کدام متر و معیار، سطح کیفی آثار روز موسیقی را تعیین می‌کند؟ بازار موسیقی یا جشنواره‌های تخصصی؟ و آسیب‌شناسی حذف جایزه‌ باربد از جشنواره‌ موسیقی فجراز دیگر موضوعاتی است که به آن خواهیم پرداخت.
شاهرخ‌مهر در پایان یادآور شد: نگاهی آسیب‌شناسانه به ورود چهره‌های مشهور (پرآوازه‌های سینما و...) به عرصه‌ شعر و ادبیات و نقاشی و درواقع نقدی بر فعالیت پرآوازه‌ها در شعر و ادبیات و حوزه‌های غیرمرتبط با تخصصی که دارند نیز از دیگر موضوعاتی است که در گیومه رادیو نمایش به آن خواهیم پرداخت.
برنامه گیومه تا پایان هفته جاری به نویسندگی و تهیه‌کنندگی آزاده شاهرخ‌مهر و کارشناسی اجرای شهاب شهرزاد و با همکاری غزاله پورخاکی در بخش شوخی با خبرها و خبرهای تئاتر و روی میز خبر با اجرای محمدعلی مومنی از ساعت
9 تا 10و 30 دقیقه به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر