jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۱۵۶   ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این هفته در برنامه زنده رادیویی «گیومه» که اغلب به موضوعات مختلفی در زمینه فرهنگ و هنر می‌پردازد قرار است عوامل تاثیرگذار بر انزوای ادبیات معاصر ایران در جهان بررسی ‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، آزاده شاهرخ‌مهر تهیه‌کننده برنامه رادیویی گیومه ضمن اعلام این مطلب افزود: از موضوعات دیگری که در گیومه مطرح می‌شود، این است که چرا در کشور ما جوایز بزرگ ادبی پا نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: موضوع دیگری که این هفته به آن می‌پردازیم درباره سینمای نوجوان است و این که کدام الگوها و قهرمان‌ها برای نوجوان ایرانی به تصویر کشیده‌ شده‌اند.
این تهیه‌کننده رادیویی گفت: بررسی وضعیت رقابت در موسیقی پاپ و این که کدام متر و معیار، سطح کیفی آثار روز موسیقی را تعیین می‌کند؟ بازار موسیقی یا جشنواره‌های تخصصی؟ و آسیب‌شناسی حذف جایزه‌ باربد از جشنواره‌ موسیقی فجراز دیگر موضوعاتی است که به آن خواهیم پرداخت.
شاهرخ‌مهر در پایان یادآور شد: نگاهی آسیب‌شناسانه به ورود چهره‌های مشهور (پرآوازه‌های سینما و...) به عرصه‌ شعر و ادبیات و نقاشی و درواقع نقدی بر فعالیت پرآوازه‌ها در شعر و ادبیات و حوزه‌های غیرمرتبط با تخصصی که دارند نیز از دیگر موضوعاتی است که در گیومه رادیو نمایش به آن خواهیم پرداخت.
برنامه گیومه تا پایان هفته جاری به نویسندگی و تهیه‌کنندگی آزاده شاهرخ‌مهر و کارشناسی اجرای شهاب شهرزاد و با همکاری غزاله پورخاکی در بخش شوخی با خبرها و خبرهای تئاتر و روی میز خبر با اجرای محمدعلی مومنی از ساعت
9 تا 10و 30 دقیقه به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر