jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۶۳۸   ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

خطر قرار گرفتن در معرض آنفلوآنزا در طول مسافرت تا حدودی به زمان مسافرت و مقصد آن بستگی دارد. نکاتی در مورد این بیماری که هنگام سفر رعایت آنها ضروری است، عبارتند از: ــ ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا پیش از سفر: همه افراد شش ماهه و بالاتر به طور سالانه واکسن آنفلوآنزا در ابتدای پاییز و پیش از آغاز فصل سرما تزریق کنند.

افراد باید حداقل دو هفته پیش از سفر واکسینه شوند، چرا که دو هفته طول می‌کشد ایمنی واکسن پس از واکسیناسیون ایجاد شود.
اگر به علائم بیماری آنفلوآنزا مبتلا هستید، نباید سفر کنید. این علائم شامل تب، سرفه، گلودرد، آبریزش یا گرفتگی بینی، درد عضلات یا بدن، سردرد و خستگی است. در طول سفر، دستورالعمل‌های محلی در مورد آنفلوآنزا را دنبال و عادت‌های سالم را تمرین کنید. به مدت یک هفته بر وضعیت سلامت خود نظارت دقیق داشته باشید./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر