jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۴۷۲   ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پیمان فخری: حضور بانوان نسبت به ریو رشد کرده است

برای المپیک به فدراسیون‌ها فشار نمی‌آوریم

پیمان فخری حالا حسابی در سمت جدیدی که در کمیته برایش تعریف کرده‌اند جا افتاده است؛ یعنی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی.

او که سرمربی تیم ملی شمشیر بازی هم هست با اشاره به فراهم کردن مقدمات برای المپیک 2020 گفت: «بیش از ۱۱ هزار ورزشکار در ۳۳ رشته ورزشی شرکت می‌کنند. ۱۴۸ ورزشکار نسبت به ریو کاهش داریم. 9/2 درصد حضور بانوان نسبت به المپیک ریو رشد داشته و به 5/48‌درصد رسیده است. ۱۰۵۸ مدال نیز توزیع خواهد شد.»
فخری این را گفت و ادامه داد: «دهکده بازی‌ها به مساحت ۱۳۴ هزار متر مربع ساخته شده که ظرفیت ۱۷ هزار نفر را دارد. استادیوم ملی المپیک مربوط به سال ۱۹۶۴ است که بازسازی شده و برای بازی‌های ۲۰۲۰ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. دومین نشست سرپرستان کاروان هم ۱۳‌تا ۱۵ آبان برگزار شد که تمامی مسائل مربوط به حمل و نقل، تغذیه و ... به اطلاع کشورها رسانده شد.»
رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی درباره ثبت‌نام اولیه، عنوان کرد:« درباره پرداخت‌ها صحبت‌هایی داشتیم و توانستیم موافقت IOC را بگیریم. ثبت‌نام اولیه از ورزشکاران از ۲۰ آبان شروع شده و پنج روز به پایان این زمان باقی مانده است. پنج فدراسیون هم اسامی را اعلام کرده‌اند. پروفایلی برای همه باز شده و وقتی لیست نهایی اعلام شد، کارها پیگیری می‌شود.»
فخری همچنین درخصوص نظارت بر تمرینات تیم‌های ملی، گفت: «ما ناظران را حذف کردیم و کارشناسان مرکز نظارت بر تیم‌های ملی از روند برگزاری اردوهای تیم‌های ملی گزارشی را ارائه می‌دهند. قوانین مربوط به مبارزه با دوپینگ هم به فدراسیون‌ها ارسال شده است. پیش بینی و رزرو خبرنگاران و مسؤولان هم از حالا انجام و تعدادی بلیت از الان خریداری شده است.»
او با بیان این‌که ما درباره کسب سهمیه و نتایج ارزیابی داریم، عنوان کرد: «جلسات هفتگی ما با فدراسیون‌ها تشکیل می‌شود. ما از روز اول ارزیابی داشتیم که اگر کسی سهمیه بگیرد میلاد وزیری است یا در مورد بوکس هم ارزیابی ما روزبهانی بود. ما اصلا فشاری به فدراسیون‌ها نمی‌آوریم و حتی تقلیل می‌کنیم؛ چون بحث بودجه مطرح است ممکن است فدراسیون‌ها دست بالا بگیرند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر