jamejamonline
تهران کد خبر: ۱۲۳۹۶۲۴   ۰۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۴

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به‌تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی طی امروز (۹ آذرماه) انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و به تبع آن در بیشتر مناطق بهبود موقتی کیفیت هوا را شاهد باشیم.

بهبود موقتی کیفیت هوای پایتخت طی امروز

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح امروز (۹ آذرماه) با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با غبار صبحگاهی و ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در برخی مناطق افزایش می‌یابد و موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با وجود بهبود موقتی کیفیت هوای تهران در برخی مناطق مستعد احتمال گسیل گرد و خاک وجود خواهد داشت.

در اواخر امروز (۹ آذرماه) با کاهش سرعت باد و افزایش میزان پایداری جو همزمان با ساعات اوج ترافیک شبانگاهی دربیشتر مناطق بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۰ آذرماه) تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق موجب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودروها در ساعات اولیه روز و انباشت آلاینده‌ها است.

طی فردا نیز با توجه به تداوم پایداری جو، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی یکشنبه با انباشت آلاینده‌ها و افزایش حجم ترافیک شبانگاهی احتمال می‌رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۲ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۴۷ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: