jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۷۷۳۶ ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

در آستانه هفته بسیج، رئیس رسانه ملی با رئیس و معاونان سازمان بسیج مستضعفین دیدار کرد. رئیس رسانه ملی با بیان این‌که همه عوامل صدا وسیما بسیجی‌اند و با فرهنگ انقلابی پیش می‌روند، گفت: این رسانه متعلق به مردم و بسیج یعنی خالصانه‌ترین شکل برخاسته از متن مردم در نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با آغاز هفته بسیج، دکتر علی‌عسکری رئیس رسانه ملی در دیدار با سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار آزادی معاون فرهنگی بسیج و جمعی از مسؤولان این سازمان اهمیت بسیح را در جامعه فوق‌العاده دانست و گفت: در هر برهه از زمان، حضور و تأثیر این نهاد مردمی در جامعه حس می‌شود و در بزنگاه‌های تاریخی، و رویدادها و حوادث مهم، بسیج حضور فعالی داشته است و همچنان به عنوان مؤثرترین تشکل از آن یاد می‌شود.
وی با اشاره به ساختار مردمی ‌بسیج تأکید کرد: راز ماندگاری و بقای بسیج در مردمی ‌بودن آن است و درواقع این نهاد از دل مردم متولد شده، با آنها عجین شده و در کنار آنها حضور دارد و همچنان در کنار مردم خواهد ماند.
دکتر علی‌عسکری بسیج را انقلابی‌ترین ساختار مردمی خواند و گفت: در هیچ نقطه از دنیا چنین ساختاری با این گستردگی و تنوع مشاهده نمی‌شود و این از برکات بسیج است که در هر شهر و روستایی نشانی از آن دیده می‌شود.
رئیس رسانه ملی افزود: در فضایی که دشمن غرب‌زدگی و وادادگی را تزریق می‌کند بسیج موجب امیدواری و قوت قلب است و این شبکه عظیم مردمی می‌تواند پرچم تفکر انقلابی را برافراشته نگه دارد.
وی با اشاره به گام‌های استوار بسیج در فضای گام دوم انقلاب متذکر شد: با ورود به گام دوم انقلاب بسیج باید با رویکرد فرهنگی بیشتر و هوشمندانه‌تر ظاهر شود تا خالص‌ترین تأثیرات را در جامعه بگذارد و با سرعت بیشتر در مسیر اجرای گام دوم انقلاب پیش برود.
علی‌عسکری ادامه داد: این تأثیرگذاری وامدار مطالعات عمیق اجتماعی و تحقیقات عظیم فرهنگی است که اکنون در فضای مجازی هم نمود پیدا کرده است و در قاب‌های مختلف شبکه‌های مجازی هم دیده می‌شود.
به گفته رئیس رسانه، ملی بسیج با اتکا بر این گستردگی باید برای تأثیرات بیشتر اجتماعی آماده باشد و از این ظرفیت عظیم استفاده حداکثری کند.
دکتر علی‌عسکری به هم‌افزایی رسانه ملی با سازمان بسیج در عرصه‌های مختلف تأکید و تصریح کرد: صداوسیما در کنار بسیج، همراه و حامی آن است و این برای ما یک افتخار بزرگ است که اعلام کنیم همه عوامل صدا وسیما بسیجی‌اند و با فرهنگ انقلابی پیش می‌روند. همچون همه بسیجیان برخاسته از مردم، دغدغه مردم و مشکلات آنها را دارند.
رئیس رسانه ملی با تأکید بر گسترش فرهنگ انقلابی و هویت ملی در صداوسیما بیان کرد: رسانه ملی در مسیر گسترش تولید علم و تولیدات فرهنگی و هنری حامی‌بسیج است و آماده هر نوع همکاری در این مسیر با نهاد مردمی و انقلابی است.
علی‌عسکری با استقبال از حضور برنامه‌سازان نخبه بسیجی در رسانه ملی متذکر شد: حضور نویسندگان و برنامه‌سازان شایسته بسیجی در رسانه ملی موجب اعتبار این رسانه است و کشف این نیروهای خلاق انقلابی که در این فضا نخبه‌اند ارزش چندبرابری برای رسانه ملی فراهم خواهد کرد.
وی با اشاره به فراهم بودن فضای همکاری و تعامل میان برنامه‌سازان بسیج با رسانه ملی گفت: صداوسیما درپی گوهریابی است و حضور پررنگ بسیج در جشنواره‌های پویانمایی و مستند بهترین مسیر برای کشف این نیروهاست تا در آینده شاهد برنامه‌های بیشتر موج‌آفرین از بسیج باشیم.
در ادامه سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شعار محوری چهلمین سالگرد تأسیس بسیج به برنامه‌های بسیج در مسیر گام دوم انقلاب اشاره کرد و متذکر شد: بسیج در فصل جدیدی از گستردگی فرهنگی با حفظ اهداف و براساس منظومه فکری امام (ره) در فضای تولیدات رادیویی و تلویزیونی گام خواهد برداشت و در این میان از همکاری‌های بی دریغ و همیشگی رسانه ملی بهره خواهد برد.
وی افزود: شعار محوری امسال 40 سال خدمت، جهاد و شهادت است که با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تحقق این شعار خواهیم کوشید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: گستردگی بسیج و حضورش در عرصه‌های مختلف بی‌همتاست و هیچ نهاد مردمی‌ای چنین قدرتی در فضای سیاسی و فرهنگی ندارد.
سردار سلیمانی با اشاره به فضای رقابتی فرهنگی که با رسانه‌های مختلف احاطه شده است، گفت: در نگاه جدید رویکرد خود را از نگاه سازمانی به نهادی تغییر دادیم تا در خدمت مردم و انقلاب اسلامی‌باشیم.
رئیس بسیج مستضعفین بیان کرد: هدف ما در این عرصه به فعلیت رساندن ظرفیت‌های فرهنگی بسیج و شناسایی نیروهای خلاق و نخبه در این عرصه است.در پایان این دیدار معاونان سازمان بسیج مستضعفین نظرات خود را درباره همکاری‌های رسانه‌ای با رسانه ملی بیان کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر