jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۷۴۵۲   ۲۵ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد دمشق مساله سرقت نفت خود را از سوی آمریکا در سازمان ملل مطرح کرده و تقاضای غرامت خواهد کرد.

حدود ۹۰‌درصد ذخایر نفتی سوریه در شرق رود فرات متمرکز شده است، منطقه‌ای که قبلا دژ و منبع اصلی درآمد تروریست‌های داعش بود و اکنون عمدتا توسط نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) کنترل می‌شود. رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای محافظت از نفت سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. اسد در گفت‌وگو با راشاتودی افزود: اکنون ما در دنیایی شبیه جنگل زندگی می‌کنیم. شرایطی که به دنیای قبل از جنگ جهانی دوم و نه بعد از آن شباهت دارد. به این دلیل ما شکواییه‌ها را ارسال خواهیم کرد، اما آنها (بدون‌رسیدگی) در قفسه‌ها خواهند ماند. رئیس‌جمهور سوریه تاکید کرد: توافق روسیه و ترکیه درباره عقب‌نشینی گروه‌های مسلح از مناطق مرزی باید اجرایی شود، آنها باید 30 کیلو‌متر ازنقطه مرزی عقب‌نشینی کنند./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر