jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۵۰۴۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بررسی‌ها نشان می‌دهد آسیب مغزی می‌تواند علت زوال عقل در برخی افراد میانسال باشد.

محققان آمریکایی در بررسی‌های خود دریافتند با استفاده از ام آر آی می‌توان بین از دست رفتن قدرت حافظه ناشی از بیماری آلزایمر یا ضربه مغزی تمایز قائل شد. محققان می‌گویند: یافته‌های به‌دست آمده حائز اهمیت است، زیرا می‌تواند به پیشگیری از تشخیص اشتباه بیماری آلزایمر ـ‌که پیامدهای مخربی برای بیمار و خانواده به همراه دارد، کمک کند. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد در ۲۱ درصد از میانسالانی که دچار زوال عقل هستند بیماری آلزایمر به اشتباه تشخیص داده می‌شود. تشخیص اشتباه بیماری نه تنها موجب می‌شود بیمار درمان مناسب را دریافت نکند، بلکه مانع از آن می‌شود که بیماران در آزمایشات بالینی که در نهایت به بهبود وضعیت جسمی منجر می‌شود شرکت داشته باشند. یافته‌های به‌دست آمده حاکی از آن است که تمام موارد از دست دادن حافظه از بیماری آلزایمر ناشی نمی‌شود و می‌توان این عارضه را به آسیب و ضربه مغزی نیز نسبت داد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

تخریب و انتقاد در تعریف ماهیت و معنا با هم متفاوت هستند. به عبارتی، راه نقد از تخریب جداست، چرا که نقدکردن ملزومات و شرایطی دارد که یک منتقد باید به علم و تخصص آن مجهز باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر