jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۴۸۷۲ ۰۶ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۵:۰۲

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در تمرین امروز جملاتی به زبان آورد که کار را برای مهاجم برزیلی این تیم دشوار تر کرد.

کالدرون دستور خروج جونیور را صادر کرد

به گزارش جام جم آنلاین ، ورزش سه نوشت: تیم فوتبال پرسپولیس فصل جدید را با گابریل کالدرون آرژانتینی به عنوان سرمربی آغاز کرد. با تغییر سرمربی، سرخ ها تغییراتی را هم در جمع بازیکنان خود داشتند.

ماریو بودیمیر، مهاجم کروات نیم فصل دوم لیگ هجدهم، در پایان فصل از جمع سرخپوشان جدا شد و مهدی شریفی هم نتوانست نظر مثبت کالدرون را برای ماندن در پرسپولیس جلب کند. با این اتفاق ها، تکاپوی پرسپولیس برای جذب یک مهاجم آغاز شد و یک دغدغه جدید پس از پروسه انتخاب سرمربی برای تیم مدیریتی باشگاه شکل گرفت.

نتیجه جست و جو های مدیران پرسپولیس بعد از رد شدن چند گزینه صربستانی و برزیلی و آفریقایی، عقد قرارداد با جونیور براندائو بود. مهاجم 24 ساله ای که در چهار فصل اخیر تیم های فراوانی عوض کرده، برای دومین بار از باشگاه لودوگورتس بلغارستان قرض داده شد و این بار راهی فوتبال آسیا و باشگاه پرسپولیس شد.

براندائو با پوشیدن پیراهن شماره 7 و در دورانی که علی علیپور فروغ سال های گذشته را نداشت، از همان ابتدا با کوهی از توقعات روبرو شد و هواداران پرسپولیس هر بازی چشم انتظار گلزنی او بودند. همزمان با سکوها، گابریل کالدرون هم روی نیمکت همین انتظار را از مهاجم جدید تیمش داشت. نکته مهم اما درباره کالدرون این است که صبر و تحمل او برای گلزنی خرید جدید پرسپولیس به اندازه ای که تصور می شد، نبوده است و شاید از این نظر شبیه به هواداران کم طاقتی باشد که خیلی زود با از دست رفتن چند موقعیت، شروع به اعتراض از روی سکوها می کنند.

البته درباره کالدرون، تفاوت بزرگ اینجاست که او هر هفته روند بازیکنانش را در تمرین ها زیر نظر می گیرد و اظهار نظری که درباره آنها می کند، بر پایه عملکرد بازیکنان در تمام جلسات تمرینی و دقایق حضور در مسابقه ها است. آنچه واضح است، کالدرون خیلی زود از نمایش جونیور در خط حمله پرسپولیس ناامید شده و از چند هفته پیش جملات عجیبی در وصف او بیان کرده است.

مدت تقریبا زیادی است که سرمربی پرسپولیس تاکید می کند براندائو گزینه چندمش برای خط حمله تیم بوده و تمایل خیلی زیادی به جذب او نداشته یا سقف بودجه باشگاه باعث شده بازیکنی با این سطح به پرسپولیس بیاید. از این رو بر کسی پوشیده نبوده است که کالدرون فقط از سر اجبار ممکن است از این مهاجم برزیلی استفاده کند.

اما امروز سرمربی آرژانتینی پا را فراتر گذاشت و خیلی صریح تر درباره برنامه های آینده اش برای خط حمله پرسپولیس و به ویژه داستان جونیور براندائو صحبت کرد. او با بیان مجدد اینکه براندائو گزینه نهم پرسپولیس برای خرید مهاجم بوده، گفت که تا زمانی که از عملکرد جونیور راضی نباشد، این بازیکن در ترکیب جایی نخواهد داشت و دیدار اخیر مقابل شاهین بوشهر را مثال زد؛ دیداری که علی رغم راحت شدن خیال پرسپولیسی ها از کسب سه امتیاز، باز هم فرصت بازی در آن به براندائو نرسید.

دیگر نکته بسیار مهمی که کالدرون بیان کرد، این بود که پرسپولیس در ماه دسامبر و پنجره نقل و انتقالات زمستانی حتما یک مهاجم جذب خواهد کرد. سرمربی پرسپولیس گفت از قرارداد جونیور اطلاع ندارد و اینکه او می خواهد بماند یا برود، به خودش و باشگاه بستگی دارد؛ اما آنچه مشخص است، اضافه شدن یک مهاجم به تیم پرسپولیس در زمستان است. کالدرون همچنین بر سطح مورد نظرش برای مهاجم بعدی تاکید کرد و گفت که برای لیگ و آسیا نیاز به یک مهاجم "تاپ و آماده" دارد. اینها علاوه بر بیان انتظارات کالدرون، به صورت همزمان اشاره به کیفیت پایین جونیور براندائو نیز دارد. گابریل کالدرون گفت که با پولی که پرسپولیس خرج کرده، نهایتا بازیکنان جوان را می تواند به خدمت بگیرد و جذب مهاجم تاپ و باتجربه نیاز به پول های بیشتری دارد که باید تامین شود.

با این شرایط و صحبت های امروز، موضع گابریل کالدرون نسبت به براندائو جونیور کاملا شفاف شده و به نظر می رسد مهاجم برزیلی پرسپولیس حتی اگر از نظر فنی هم به سطحی از آمادگی که خودش قبلا قول داده برسد، فشارهای روحی روانی و اطمینان از ناامیدی سرمربی تیم، اثرات فراوانی بر او خواهد داشت. هرچند ناتوانی جونیور در دیدارهای اخیر کاملا واضح و انکارناپذیر بوده، اما صحبت های کالدرون کمتر مورد مشابهی دارد؛ اینکه سرمربی یک تیم اینقدر واضح از بازیکن خود انتقاد کند. البته کالدرون همواره نشان داده که مربی صریحی است و هیچ ابایی از صحبت درباره بازی ندادن به بازیکنان ناآماده ندارد.

باید دید داستان براندائو جونیور با پرسپولیس که وارد فاز جدیدی شده، در ادامه به کجا می رسد و اصلا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. تا پایان نیم فصل، بعد از آن، یا حتی قبل تر.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر