jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۳۹۹۸   ۲۸ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پارلمان انگلیس روز گذشته یک‌بار دیگر درگیر مساله برگزیت و تصویب یا عدم تصویب طرح پیشنهادی بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور شد.

به همین منظور روز گذشته پارلمان پس از 37 سال نشستی فوق‌العاده برگزار کرد تا به چهار موضوع رسیدگی کرده و درباره آنها رای‌گیری کند؛ یکی رای‌گیری برای طرح اولیور لتوین، دیگری برای توافق بوریس جانسون، سوم طرح پیتر کایل و چهارم رای‌گیری برای خروج بدون توافق.
به گزارش بی‌بی‌سی، طرح اولیور لتوین به شکل مشروط از توافق جانسون حمایت می‌کند، اما تا زمانی که روند قانونی کامل طی شود. بر اساس این طرح جانسون ملزم خواهد شد حتی در صورت تصویب توافق همچنان درخواست تاخیر برگزیت را به بروکسل ارائه کند. این درحالی است که بوریس جانسون نیز طرح جدیدی را به عنوان توافق با اتحادیه اروپا به پارلمان ارائه کرده، اما کارشناسان می‌گویند معلوم نیست طرح جانسون بتواند آرای کافی را به‌دست آورد. از آن گذشته ممکن است اگر طرح قبلی رای بیاورد دیگر این طرح در پارلمان مطرح نشود. سومین رای‌گیری برای طرح پیتر کایل است. در این طرح پیشنهاد شده همه‌پرسی جدید برگزار شود. در نهایت نیز طرح دیگری خواستار خروج بدون رای‌گیری از پارلمان بود، اما شانس اندکی داشت.
طی روزهای گذشته بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس تلاش کرد نظر نمایندگان کشورش را درباره توافق به‌دست آمده با اتحادیه اروپا جلب کند. با این حال حزب ائتلافی دولت موسوم به حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی و سایر احزاب مخالف این توافق را رد کردند. حزب کارگر نیز اعلام کرد از طرح لتوین حمایت می‌کند. این طرح در تضاد آشکار با موضع همیشگی نخست‌وزیر بریتانیاست که می‌گوید چه با توافق، چه بدون توافق، بریتانیا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر