jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۲۵۳۰   ۱۸ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

شبکه‌های رادیویی، تصویرگر و روایتگر شکوه و عظمت حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی هستند و برنامه‌سازان هم تلاش می‌کنند با خلق تولیدات فاخر و گزارش‌های ماندگار این حماسه را جاودانه کنند.

به همین دلیل مراسم بدرقه کاروان اعزامی معاونت صدا برای پوشش رسانه‌ای با حضور دکتر حمید شاه‌آبادی معاون صدا برگزار شد. معاون صدا در بخشی از این مراسم گفت:تقریبا نه تنها حاجت‌های معنوی، بلکه حاجت‌های دنیایی را نیز از آستان امام حسین(ع) می‌خواهیم. معاون صدا با تشبیه کردن مسیر پیاده‌روی زائران به قطعه‌ای از بهشت خداوندی گفت: در بازه‌ای زمانی جمعیتی میلیونی تعاملاتشان طوری خواهد شد که محاسبه نمی‌شود، اتفاق عجیبی رخ می‌دهد که انسان‌ها نه برای خود بلکه برای دیگران تلاش می‌کنند و این همان مدینه فاضله‌ای است که به ما وعده داده شده در حکومت آقا امام‌زمان‌(عج) رخ خواهد داد. باید شما برنامه‌سازان به خوبی بتوانید آن حال و هوای معنوی را در گزارش‌های خود در ذهن مخاطب به تصویر بکشید.
شاه‌آبادی خاطرنشان کرد: اتفاق در مسیر کربلاست که با اعزام کردن گروه می‌توانیم آن حال و فضا و اتفاق را به‌خوبی روایت کنیم. چون در آن چند وقت نه‌تنها آن آدم با ویژگی‌هایی که ذکر کردم خواستنی است بلکه آن گزارش‌ها شنیدنی است. معتقدم برنامه‌سازان رادیو می‌توانند با دستمایه قرار دادن موضوعاتی که بیانگر سبک زندگی حسینی باشد، این مهم را به سرانجام برسانند. شاه‌آبادی خاطرنشان کرد که با تعامل خوب عکاسان اعزامی از معاونت صدا، تصاویر خوبی از حماسه اربعین در رادیو نما انعکاس یابد. همچنین رادیو اربعین به عنوان مرجعیت رسانه‌ای اربعین در عراق و ایران حضور فعالی دارد. رضا کوچک‌زاده، مدیر رادیواربعین و نماینده معاونت صدا در کمیته اطلاع‌رسانی اربعین حسینی با بیان این‌که چهار موکب عمود 285 امام رضا (ع)، 707 آستان قدس رضوی، 1080 موکب حضرت معصومه (س) و 1120 برای مستقر شدن برنامه‌سازان جهت پوشش رسانه‌ای این رخداد عظیم هماهنگ شده است، گفت: در چهار تاریخ و در چهار گروه مختلف برنامه‌سازان اعزام می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر