jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۲۲۴۲   ۱۷ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

روحانی در دیدار مسؤولان وزارت اطلاعات عنوان کرد

فداکاری بزرگ ملت در مقابله با فشار حداکثری

رئیس‌جمهور گفت: ملت در آزمایش سخت مقابله با فشار حدکثری فداکاری بزرگی کرد و سربلند شد؛ اکنون نوبت مسؤولان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی دیروز در دیدار وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت اطلاعات، گفت: مجموعه وزارت اطلاعات از مهم‌ترین دستاوردها و سرمایه‌های نظام اسلامی است و این‌که بر اساس قانون اساسی، تنها دستگاه اجرایی است که وزیر آن باید مجتهدی عادل باشد؛ یعنی متشرع بودن کارکنان و نیز شرعی و عادلانه عمل کردن وزارت اطلاعات اولین و محوری‌ترین رکن فعالیت این دستگاه است.
وی، قانونی و نظارت‌پذیر بودن را رکن دوم فعالیت وزارت اطلاعات دانست و ادامه داد: این‌که قانونگذار بعد از بحث‌های فراوان به این نتیجه رسید که دستگاه اطلاعاتی کشور باید در قالب وزارت و درون دولت شکل گیرد، نشانه این است که این دستگاه علاوه‌بر نظارت خداوند و مردم، نظارت رئیس‌جمهور به عنوان منتخب مردم، مجلس و سایر ارکان قانونی کشور را بر خود پذیرفته است.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردمی بودن و جامعه محور عمل کردن، سومین رکن فعالیت در مجموعه وزارت اطلاعات است.
اقشار و سلیقه‌های مختلف اجتماعی باید به سلامت عمل و اقتدار وزارت اطلاعات باور داشته باشند و با شنیدن نام وزارت، احساس امنیت و آرامش کنند.
رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، ماموریت اصلی وزارت اطلاعات را حفظ نظام، کشور، امنیت ملی و منافع مردم دانست و افزود: وزانت، استحکام و تجربه در امور اطلاعاتی و امنیتی از ویژگی‌های ممتاز وزارت اطلاعات در مقایسه با سایر دستگاه‌هاست.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، با تشریح روند تحولات از مقطع دی 96، خروج آمریکا از برجام و تلاش دشمنان برای تنش‌آفرینی در داخل و جنگ اقتصادی از خارج؛ به تبیین برنامه‌ها و اقدامات دولت در هر مقطع پرداخت و ضمن تبیین نتایج سفر اخیر خود به مقر سازمان ملل متحد، گفت: دشمنان نظام اسلامی و مردم ایران گر چه ممکن است اعتراف نکنند، اما پذیرفته‌اند که استراتژی فشار حداکثری شکست خورده و این رویکرد را باید در مقابل ملت ایران کنار بگذارد.
رئیس شورای‌عالی امنیت ملی با تاکید بر این‌که «ملت ما در آزمایش سخت مقابله با فشار حداکثری بدخواهان فداکاری بزرگی کرد و سربلند شد»، افزود: دستگاه‌ها، قوا و نیروهای مسلح نیز در این زمینه با هماهنگی خوب و تلاش فراوان عمل کردند که این مسیر باید تا رسیدن به نقطه‌ای که دشمنان به طور کامل از اعمال فشار حداکثری ناامید شوند، ادامه یابد.
روحانی با بیان این‌که مردم نشان دادند که هوشیارند و ریشه فشارها و سختی‌ها را به‌درستی می‌شناسند، تصریح کرد: امروز مهم‌ترین قدردانی مسؤولان از ملت، حفظ نظام اسلامی، ایران عزیز، منافع ملی و اثبات کارآمدی و خدمت به جامعه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر