jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۲۷۰۳۰   ۱۶ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۰۱

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته ( ۱۸ و ۱۹ شهریور ) شاهد کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای در استان‌های ساحلی خزر خواهیم بود.

کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، فریبا گودرزی افزود: همچنین پیش بینی‌ها نشان می‌دهد از امروز تا دوشنبه دمای هوا در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور ۶ تا ۸ درجه کاهش خواهد یافت.

وی گفت: از امروز بعدازظهر در بخش‌های شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران افزایش ابر و بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

گودرزی اظهار داشت: همچنین روزهای یکشنبه و دوشنبه شدت بارش‌ها در این مناطق افزوده می‌شود و در این مدت شرق مازندران، گلستان و شمال خراسان رضوی را هم در بر می‌گیرد که در این مناطق شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این مناطق احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و در ارتفاعات احتمال برخورد صاعقه و وزش تندبادهای لحظه‌ای وجود دارد که احتمال خیزش گرد و خاک محلی دور از انتظار نیست.

گودرزی گفت: البته روزهای سه شنبه و چهارشنبه از میزان بارش‌ها کم می‌شود و بارش‌های پراکنده در غرب سواحل ادامه دارد.

وی افزود: سه روز آینده آب‌های خلیج فارس مواج است، همچنین یکشنبه و دوشنبه غرب دریای خزر مواج خواهد بود که شرایط برای شنا کردن، تردد قایق های صیادی و تفریحی سبک مناسب نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: دوشنبه و سه شنبه در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور به ویژه منطقه زابل باد و گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا و دید خواهد شد.

تهران خنک تر می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف و در برخی ساعات وزش ملایم باد خواهد داشت، کمینه دمای امروز پایتخت ۲۱ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۳۳ درجه خواهد رسید، پیش بینی‌ها نشان می‌دهد هوای تهران از فردا خنک‌تر می شود وتا سه روز آینده به ۲۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: شهر کرد با دمای ۶ درجه و زنجان ۱۰ درجه بالای صفر و اهواز ۴۸ درجه و بوشهر ۴۰ درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: