jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۲۲۶۹۴۴ ۱۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۴:۲۰

وزیر کشور گفت: با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین مرز خسروی از فردا جمعه بازگشایی می شود.

مرز خسروی فردا بازگشایی می شود

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر پنجشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید قزوین در جمع خبرنگاران افزود: با استفاده از تجربیات سال های قبل و با هماهنگی با مسئولان عراقی، امسال همه تدابیر و راهکارهای لازم برای رفاه حال زائران اربعین انجام شده تا آنان با شرایط آسان تری عازم این سفر معنوی شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نحوه اقدام وزارت کشور برای کمک به حل مشکلات و مطالبات جامعه کارگری نیز گفت: این حوزه متولیان خاص خود را دارد اما وزارت کشور از نظر مسایل سیاسی و امنیتی موارد مربوط به این حوزه را با در نظر گرفتن الگوی پیش بینی و پیشگیری دنبال می کند و تلاش دارد تا پیگیر حل مسایل و مشکلات این قشر باشد و همچنین معاونت های اقتصادی و امنیتی و سیاسی وزارت کشور نیز پیگیر این موضوع هستند و مجموعه نظرات آنها در موارد لازم جمع بندی و در صورت نیاز توسط بنده در هیات دولت مطرح و پیگیر می شود.

وی در خصوص سوال یکی از خبرنگاران در خصوص راهکار برای جلوگیری از ورود پول کثیف به انتخابات نیز گفت: در خصوص این موضوع و شفافیت در هزینه کردهای انتخاباتی که باید براساس یک فرایند و نظام مالی و حسابداری شفاف و قانونی پیگیری و دنبال شود، قوانین لازم را پیش بینی کردیم که هنوز تصویب نشده و امیدواریم در ماه های آتی این مهم رقم بخورد.

وزیر کشور ادامه داد: البته اگر در خصوص این موضوع به عنوان یکی از تخلفات اصلی انتخاباتی گزارش مستندی در اختیار ما قرار بگیرد، جمع بندی و به قوه قضائیه ارسال می کنیم.

امروز در مراسمی با حضور وزیر کشور از خدمات عبدالمحمد زاهدی استاندار قبلی قزوین تجلیل و هدایت الله جمالی پور به عنوان استاندار جدید معرفی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر