Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۲۶۹۴۲ ۱۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۳:۵۴

رئیس‌جمهوری آمریکا از توانایی بوریس جانسون در اداره کردن بریگزیت دفاع کرد!

ترامپ: بوریس جانسون می‌داند چطور پیروز شود

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، طی سخنرانی چهارشنبه‌اش در کاخ سفید، خطاب به خبرنگاران گفت: او [نخست وزیر بریتانیا] دوست من است، و با تمام توان به این موضوع می‌پردازد، شکی در این نیست.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، روز سه‌شنبه با پیوستن ۲۱ تن از نمایندگان حزب او به مخالفانش در پارلمان، با ناکامی مهمی مواجه شد؛ نمایندگان مخالف او قصد دارند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عقب بندازند.

ترامپ طی اظهاراتش گفت: بوریس می‌داند چگونه پیروز شود، در مورد او نگران نباشید.

جانسون محافظه‌کار، حامی قاطع بریگزیت است و وعده داده تا بریتانیا را در تاریخ سی و یکم اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند؛ حتی اگر توافقی برای تعیین رویه این خروج به دست نیاید. مجلس عوام بریتانیا، روز چهارشنبه در تازه‌ترین اقدام، رای به عقب افتادن این خروج داده است.

ترامپ پیش‌تر، ترزا می، نخست‌وزیر سابق بریتانیا را به دلیل عدم توانایی‌اش در پیشبرد بریگزیت، مورد نقد قرار داده بود.

هنگامی که بوریس جانسون در ماه ژوئیه روی کار آمد، ترامپ از رابطه شخصی خود با او سخن گفت و نسبت به توانایی او در پیشبرد بریگزیت -علی‌رغم وجود چنددستگی در پارلمان بریتانیا- ابراز اطمینان کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر