Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۲۴۴۳۸ ۰۱ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۰

انتشار تصاویری از «بی‌نزاکتی سیاسی» نخست‌وزیر انگلیس در زمان دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه در شبکه‌های اجتماعی به شدت جنجالی شده است.

دلقک‌ بازی جانسون در دیدار با مکرون! +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، در زمان ملاقات با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، پای خود را روی میز کوچک یکی از دفاتر کاخ الیزه گذاشت.

خبرگزاری رویترز عکس و فیلم این حرکت غیرمعمول دیپلماتیک را با عنوان «احساس بودن در خانه خود» منتشر کرده است. این خبرگزاری، درباره این رفتار نخست وزیر محافظه‌کار انگلیس نوشت: «بوریس جانسون که هرگز در دوره حیات سیاسی خود از دلقک‌بازی شرم نکرده، در زمان حضور خبرنگاران در یکی از اتاق‌های کاخ الیزه با آن‌ها شوخی می‌کرد و برای مدت کوتاهی پای خود را روی یکی از میز‌ها دراز کرد.»

دقایقی پیش از ثبت این «بی‌نزاکتی سیاسی»، مکرون ضمن رد تجدید نظر کلی در توافق برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تاکید کرده بود مدت زیادی تا مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی نمانده است.

این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های فرانسه به شدت جنجالی شده است. در حالی که بسیاری از کاربران به ویژه در توئیتر این حرکت جانسون را توهین به فرانسه و مکرون دانسته‌اند، روزنامه پاریزین (نزدیک به راست‌های میانه روی فرانسه) ماجرا را به نقل از تام راینر، خبرنگار اسکای نیوز به شکل دیگری روایت کرده است. بنا بر این روایت، مکرون در همان زمان توضیح می‌داده که با توجه به اندازه این «میز عسلی» می‌توان پا را روی آن دراز کرد. نخست وزیر انگلیس هم بلافاصله پس از شنیدن این جمله، پایش را برای لحظاتی روی میز می‌گذارد. پاریزین نتیجه گرفته که این حرکت «توهین‌آمیز» نبوده است.

جانسون در زمان تصدی شهرداری لندن، وزارت خارجه دولت محافظه‌کار ترزا می‌و پس از آن، کم‌حاشیه نبوده است. فارغ از شکل لباس پوشیدن و آرایش موها، سال گذشته چای دادن وی به خبرنگاران بسیار پر سر و صدا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر