jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۱۴۸۹   ۱۴ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران خطاب به فعالان بخش خصوصی گفت: برگزاری سمینارها و همایش‌ها، نمی‌تواند به‌تنهایی راهگشا باشد و باید برای حصول اطمینان از کسب نتیجه، بسته‌ها و راهکارهای عملیاتی تدوین کرده و روی میز مسؤولان بگذاریم و سپس تحقق آنها را مطالبه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، شافعی افزود: گروهی، فعالان اقتصادی را «سرباز» و چه‌بسا «سردار» جنگ اقتصادی خطاب می‌کنند اما در عمل، اقدامات‌شان به‌گونه‌ای است که عرصه را بر فعال اقتصادی تنگ کرده است.
وی گفت: موانع موجود در مسیر فعالیت‌های اقتصادی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که چالش‌های بیرونی شاید از توان و اراده ما خارج باشند اما راه‌حل عمده مشکلات درونی در اختیار خود ماست. او تأکید کرد: بپذیریم چالش‌هایی که خودمان ساختیم و مانع‌تراشی‌هایی که انجام دادیم به‌مراتب بیشتر از مشکلات و تحریم‌های تحمیلی خارجی است. البته که این تحریم‌ها باعث سوءاستفاده گروهی نیز شده اما نباید تخلفات آنها به همه فعالان این عرصه تعمیم پیدا کند و مانعی برای فعالیت‌های اقتصادی در کشور شود.
رئیس اتاق مشهد با بیان این‌که بارها تأکید کرده‌ایم با قوانین دوران صلح نمی‌توان ساختارهای ایام جنگ اقتصادی را اداره کرد، گفت: بسیاری از بندهایی که در دوران صلح به‌پای فعالان اقتصادی بسته شده، از مشکلات مربوط به چک‌های برگشتی گرفته تا مباحث و مسائل حوزه مالیاتی، باید در وضعیت دشوار جنگ اقتصادی گشوده شود.
به عقیده شافعی، گشایش‌هایی از این ‌دست می‌توانند عامل حیات دوباره واحدهای تولیدی باشند و پس از بازگشت به شرایط عادی نیز می‌توان امتیازات اعطایی را جبران کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها