طبق اطلاعات فاش شده، فرمانده ارشد یگان نیروی دریایی آمریکا طی نامه‌ای در خصوص افزایش رسوایی‌های اخلاقی در میان نیروهای خود هشدار داده است.
کد خبر: ۱۲۲۱۰۸۹
افزایش رسوایی‌ های اخلاقی در میان نیروی دریایی آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا (US Navy SEAL) در خصوص رسوایی‌ های اخلاقی از جمله آزار جنسی و مصرف مواد مخدر در میان نیروهای این یگان هشدار داد.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، درست چند روز قبل از آنکه یکی از نیروهای این یگان آمریکایی به دلیل آزار جنسی یک کودک گناهکار شناخته شود، فرمانده ارشد یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا طی یک نامه داخلی درباره موضوعات سیستماتیک در بین این نیروها هشدار داد.

دریادار «کالین گرین» در نامه‌ای به زیردستان خود با کلماتی برجسته تایپ کرد: «ما مشکل داریم».

این نامه که متن آن برای «سی ان ان» فاش شده است، به فرماندهان یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا دستور داده است تا در خصوص چگونگی تضمین پایبندی نیروها به استانداردهای اخلاقی پیشنهاداتی را ارائه دهند.

گرین بدون آنکه به رخداد خاصی اشاره کند، در نامه خود نوشت: «هنوز نمی‌دانم که آیا مشکل فرهنگی داریم یا خیر اما قطعاٌ می‌دانم که ما مشکل نظم و انضباط خوب داریم و باید هرچه سریعتر به آن رسیدگی شود».

هشدارهای فرمانده یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا در حالی مطرح شده است که یکی از نیروهای زبده این یگان به طور مداوم با اتهاماتی همچون سوء رفتار جدی روبرو است که این سوء رفتار از آزار جنسی تا جرایم جنگی متغیر است.

نامه گرین به تاریخ 25 ژوئیه (سوم مردادماه) است و درست چهار روز بعد از آن، یکی از اعضای سابق «تیم 1» یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا به جرم کودک‌آزاری به 60 سال حبس محکوم شد.

این افسر سابق یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا پیش از این به دلیل انتشار تصاویر مستهجن برای کودکان به 27 سال حبس محکوم شده بود.

طبق گزارش راشاتودی، احتمال می‌رود که نامه گرین در واکنش به انتشار برخی اخبار شرم‌آوری بوده است مبنی بر اینکه کل جوخه یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا که در عراق مستقر بودند، بعد از اتهاماتی مبنی بر نوشیدن مشروبات الکلی در حین انجام وظیفه، به «سان دیه‌گو» احضار شدند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، جوخه مستقر در عراق همچنین به آزار جنسی نیز متهم شدند و فرماندهی عملیات ویژه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای، احضار «تیم 7» یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا را تأیید کرد.

اخبار دیگری نیز در تاریخ 22 ژوئیه (31 تیرماه) منتشر شد مبنی بر اینکه «تیم 10» یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا به استفاده از کوکائین و مشروبات الکلی متهم شده‌اند.

طبق این گزارش، بسیاری از نیروهای یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا همچنین با اتهام جرایم جنگی روبرو هستند به طوریکه «ادوارد گالاگر» یکی از اعضای جوخه تیم 10 که به دلیل نوشیدن مشروبات الکلی در حین انجام وظیفه از عراق اخراج شده بود، اخیراً‌ متهم شده است که با چاقو به سمت یک داعش بازداشت شده حمله‌ور شده است و این در حالی است که دیگر اعضای تیم وی، در حال درمان جراحات این بازداشتی داعش بودند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها