Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها مرکزی کد خبر: ۱۲۱۹۰۰۸ ۰۱ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۰:۴۵

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: با صدور حکمی از سوی دادستانی این مجموعه توانایی ورود به منازل و مراکز استخراج بیت‌کوین و اقدام به بررسی کامل را دارد.

بیت کوینی ها بترسند/حکم ورود به منزل صادر شد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ،محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به فعالیت بیت‌کوین در استان مرکزی اظهار داشت: تاکنون قانون مشخصی مبنی بر تعیین نرخ ماینر‌ها و یا بیت‌کوین به تصویب نرسیده و به این سبب قابلیت برخورد قانونی با خارج‌کنندگان ارز مجازی از مجموعه توزیع نیرو صلب شده است.

وی فزود: درحال حاضر فعالان حوزه بیت‌کویین به‌صورت غیرمجاز در استان مرکزی درحال استخراج ارز مجازی هستند و در این زمینه از برق خریداری شده مختص حوزه کشاورزی و صنعتی استفاده می‌کنند، همچنین باید گفت سازمان گمرکات کشور ورود دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین را ممنوع و این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: براساس ابلاغیه صادر شده از مجموعه توانیر و حکم صادر شده از دادستانی فرایند استخراج بیت‌کوین در هر محلی گزارش و مشاهده شود ضمن قطع برق براساس دستورالعمل‌های صادر شده قوانین مربوطه اعمال می‌شود.

الله‌داد ادامه داد: هیئت دولت درحال حاضر مسئله بیت‌کوین را مورد بررسی قرار داده و ممکن است قوانینی مبنی بر نحوه و نرخ استفاده از این فرایند تعیین شود، تاکنون تعداد ۵۰ نقطه که استخراج بیت‌کوسن در آن به انجام می‌رسید در استان مرکزی کشف و از فعالیت آن‌ها ممناعت شده است.

وی عنوان کرد: پیرو احکام صادر شده توسط شخص دادستان درحال حاضر مجموعه توزیع نیروی برق در صورت اطلاع از فعالیت بیت‌کوین مجوز ورود دارد، این درحالی است که در گذشته درصورت اطلاع از فعالیت تنها قادر به بررسی کنتور برق بودیم، اما اکنون می‌توانیم بطور کامل در مسئله ورود یابیم و مانع تداوم فعالیت مراکز شناسایی شده شویم.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: درحال حاضر مدت زمان یک هفته از تاریخ صدور مجوز ورود به منازل و مراکز استخراج بیت‌کویین می‌گذرد و براساس این حکم اگر به مرکزی ورود یابیم و با بررسی کنتور برق آن متوجه شویم میزان مصرف نامتعارفی به ثبت رسیده می‌توانیم نسبت به اعمال قانون و بررسی گسترده‌تر اقدام کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: