jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۵۶۸۵ ۱۵ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

میرعلی اشرف‌پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به واگذاری شرکت هپکو اظهار کرد: آقایی که دو سال پیش به‌طور اقساطی کارخانه هپکو را خریده و آن زمان ما برای هر سهم 150 تومان با او معامله کرده بودیم، حالا پشیمان است.

به گزارش «نود اقتصادی» رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: آن زمان هپکو را با قیمت هر سهم 150 تومان به او فروختیم و اکنون به 700 تومان رسیده است. حالا می‌بینیم خریدار هپکو سه بار به من نامه کتبی داده و گفته که با وجود این‌که سهام هپکو اکنون چند برابر شده است، ولی با همان قیمتی که به من دادی آن را به خودتان واگذار می‌کنم. بیا اینجا را اداره کن، من نیستم. من یک ریال نمی‌خواهم، به همان قیمتی که به من فروختید، مال خودتان. چک‌هایم را پس بدهید، می‌خواهم بروم.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: زمانی که هپکو دست دولت بود، اجازه واردات ماشین‌آلات راهسازی را نمی‌دادند؛ چرا پراید در کشور ما 50 میلیون تومان است؛ به‌دلیل این‌که یک دیوار بلند عوارض و حق گمرکی 200 درصدی کشیدیم و هر خودروی خارجی بخواهد وارد شود، باید این حقوق را بپردازد. اگر این دیوار برداشته شود آیا کسی پراید را 50 میلیون یا دنا را 150 میلیون می‌خرد؟ این دیوار تعرفه برای ماشین‌آلات راهسازی هم در زمان سهامداری دولت در هپکو وجود داشت.
پوری‌حسینی بیان کرد: زمانی که دولت از سهامداری هپکو خارج شد، گفت، من که دیگر نیستم، پس این دیوار تعرفه را بردارید. کسی که خودش وزیر و رئیس گمرک بود، به من گفت ما خودمان ماشین‌آلات راهسازی دست دوم چینی را از مناطق آزاد و ویژه وارد کشور کردیم. وقتی شما لودر و بلدوزر دست‌دوم چینی را می‌آورید کسی پیدا می‌شود که از هپکو ماشین‌آلات بخرد؟ معلوم است که در این صورت هپکو زمین می‌خورد؟ هپکو زمین خورد نه به خاطر این‌که بخش خصوصی آن را خرید، چون سیاست دولت عوض شد. هپکو تنها در وسط ماند و همه حمایت‌ها برداشته شد، بنابراین با سر به زمین خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر