jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۱۴۱۳۴   ۰۵ تير ۱۳۹۸  |  ۱۶:۲۸

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در هفته چهارم خرداد ماه خبر داد.

کشف ۹ تن مواد مخدر و روانگردان در کشور

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۹۰۰۹ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با هفته قبل، ۳۲ درصد کاهش دارد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۷۵۲۳ کیلوگرم بوده و ۸۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان ۱۲۱۸ کیلوگرم حشیش، ۴۷ کیلوگرم شیشه، ۱۲۳ کیلوگرم هرویین، ۱۹۶۳۷ عدد قرص روانگردان، ۴۰ مواد پیش‌ساز و ۹۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۴۱۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۶.۳۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته مزبور مجموعاً ۹۰۱۴ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌ های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۰۶ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۲۳۷۶ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۴۸۱۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۱۶۱۵ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: از ۱۹۶۳۷ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۷۷۲۷ عدد مربوط به استان البرز است که نشان‌دهنده ۳۹ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۵۳۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد و هرمزگان با ۱۲۲۶ کیلوگرم، کرمان با ۱۰۸۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۹۹۹ کیلوگرم، اصفهان با ۸۶۰ کیلوگرم، تهران با ۵۸۹ کیلوگرم و یزد با ۵۴۶ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۵ درصد است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: طی این مدت، ۱۶۷ دستگاه خودرو، ۲۱ دستگاه موتورسیکلت، ۵ قبضه سلاح و ۳۵ دستگاه موبایل توقیف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر