jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۳۱۱۳ ۰۱ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان هشدار می‌دهند مصرف بیش از دو تخم مرغ در روز می‌تواند خطر مرگ و ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی را افزایش دهد. محققان دانشگاه ماساچوست دریافته‌اند کلسترول موجود در تخم مرغ زمانی که به میزان زیاد مصرف می‌شود با بروز مشکلات سلامت مرتبط است. طبق اعلام وزارت کشاورزی آمریکا، یک تخم مرغ بزرگ حاوی حدود ۲۰۰ میلی‌گرم کلسترول است که تقریباً میزان کلسترول آن معادل یک استیک ۲۲۵ گرمی است. به گفته محققان، مصرف بیش از ۳۰۰ میلی‌گرم کلسترول در روز با افزایش ۱۷درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی - عروقی و ۱۸ درصد خطر بالاتر مرگ مرتبط است. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر