jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۱۲۹۸۷   ۳۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۷:۱۶

فرمانده هوافضای سپاه گفت: هواپیمای جاسوسی دیگری با ۳۵ سرنشین در نزدیکی پهپاد جاسوسی در حال پرواز بود، می‌توانستیم آن را سرنگون کنیم، اما نکردیم.

‌می‌توانستیم هواپیمای P-8 آمریکا را سرنگون کنیم

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، سردار سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران امروز پس از رونمایی از لاشه پهپاد جاسوسی آمریکا که دیروز در محدوده آب‌های سرزمینی ایران سرنگون شد، در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به اخطار‌های ما توجه نکردند ضمن اینکه در همان لحظه‌ای که این هواپیما رهگیری شد، هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-8 نیز در نزدیکی آن در حال پرواز بود که حدود ۳۵ نفر سرنشین دارد؛ می‌توانستیم آن را سرنگون کنیم، اما این کار را نکردیم.

وی افزود: در هفته قبل هم خود آمریکایی‌ها اعلام کردند که ایران به سمت ما شلیک کرده است و میخواست ما را سرنگون کند، در واقع آن تیر اخطار بود و آن‌ها باز بی توجهی کردند؛ اگر قرار بود هواپیمایشان را آن روز که MQ-9 بود سرنگون کنیم، همان موقع می‌زدیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: ما از طریق مسئولین وزارت امور خارجه بار‌ها مراتب اعتراض خودمان را اعلام کرده ایم، تیر اخطار را شلیک کرده ایم، اما باز هم آمریکایی‌ها بنایی ندارند که به قوانین توجهی کنند و در چنین شرایطی مشخص است که ما واکنش نشان خواهیم داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر