jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۲۳۸۳   ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سیلاب خوزستان هرچه بیشتر فروکش می‌کند، حال مردم این دیار نجیب بهتر می‌شود و اخبار خوش ریز و درشت، از میان دشت‌ها و جنگل‌های دور و نزدیکش بیشتر به گوش می‌رسد؛ اخباری مثل پیدا شدن گوزن‌های زرد که نمادی است از طبیعت زنده خوزستان.

گوزن‌های زرد سایت تکثیر و پرورش میانرود در منطقه حفاظت شده دز در شهرستان دزفول خوزستان با آمدن سیلاب و زیرِ آب رفتن این سایت ناپدید شدند هر 20 راس شان. آن زمان این اتفاق همه را نگران کرد به‌ویژه طبیعت‌دوستان را. نگران این‌که سایت نگهداری گوزن‌ها پس از صرف وقت و هزینه بسیار، حال با تمام اهالی دوست‌داشتنی‌اش نابود شده. از فروردین تاکنون البته چند خبر درباره پیدا شدن چند راس از 20 گوزن گمشده منتشر شد، اما بهترین خبری که می‌تواند حالمان را خوب کند این است که اخیرا رئیس پارک ملی دز از زنده بودن همه گوزن‌های زرد گمشده در سیلاب خوزستان خبر داده است.
قپانچی‌پور به ایسنا گفته طبق پایش‌های انجام شده، تاکنون تلفاتی از گوزن‌های زرد مشاهده نشده. همچنین حین پایش یک رأس گوزن زرد در بیرون سایت تصویربرداری و تعدادی دیگر در سایت میانرود مشاهده شده و درنهایت با توجه به این‌که تلفاتی از گوزن‌های زرد مشاهده نشده، می‌توانیم بگوییم همه گوزن‌های زرد گمشده بر اثر سیلاب پیدا شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر