jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۱۶۴۲ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

امیرحسین خرمشاهی، تهیه‌کننده «یه‌روزتازه» در گفت‌وگویی که با ایسنا داشت، یکی از شاخصه‌های مهم این برنامه 120 دقیقه‌ای را استودیوگریزی بخش‌ها و تنوع گزینه‌های تولیدی و زنده عنوان کرد و افزود: علی‌رغم پخش برنامه از اسفندماه گذشته در شبکه تهران، هدف ما از تهیه و تولید روزنامه تصویری یه روز تازه محدود به جغرافیای استان تهران نبود، بلکه به تصویر کشیدن مردمان نجیب و سختکوش در جای جای کشورمان ایران است که رضا محمدنیا کارگردان و مستندساز تمام سفرنامه‌های یه روز تازه را تولید و همراهی می‌کند.

او با اشاره به نامِ روزنامه تصویری یه روز تازه گفت: «خبر» بخش اساسی و کلیدی برنامه است که تلاش شده در گروه سردبیری که جان مایه برنامه را شکل می‌دهند، تمامی حوزه‌ها را که فضای مجازی را نیز دربر می‌گیرد در راستای ارتقای سواد رسانه‌ای با بخش‌های جذاب و مختلف به نحوی پوشش دهد که بینندگان را در اولین ساعت شروع روز تا پایان برنامه همراه نگاه دارد.
تهیه‌کننده برنامه یه روز تازه شبکه پنج به معرفی بخش زبان فارسی پرداخت که به‌تازگی به بخش‌های برنامه اضافه شده و اظهار کرد: به منظور پاسداشت زبان فارسی، تصمیم گرفتیم این بخش را به صورت جدی‌تر با حضور مهدی صالحی دبیر انجمن ویراستاران و درست‌نویسان ایران
در یه روز تازه دنبال کنیم.
وی صبحانه در طبیعت را یکی دیگر از بخش‌های این برنامه عنوان کرد و گفت: این بخش با اجرای حامد توسلی «آقای صبحانه ایران» ما را به اقصی نقاط ایران می‌برد تا سفره‌های سنتی صبحانه اقوام ایرانی را معرفی نماید.
خرمشاهی با بیان این‌که بخش محیط زیست با عنوان هشتگ طبیعت یار ارائه می‌شود گفت: این بخش به معرفی جنگل ها، آبشارها، غارها و ... کمتر روایت شده توسط محمد درویش کارشناسی و مستندسازی می‌شود. با نگاه مثبت به نقش مردم در احیاء و حفاظت از محیط زیست در حوزه تالاب‌ها، سدسازی، تخریب جنگل‌ها، ... و نیز رفتارهایی که می‌تواند برای محیط زیست‌مان مخاطره آمیز باشد در این بخش مورد تاکید است.
وی افزود: رضا رفیع با بخش «پا تو کفش اخبار» نگاه طنازانه به اخبار و موضوعات روز دارد و سینما تحت عنوان «جادوی پرده» روی آنتن می‌رود.
تهیه‌کننده یه روز تازه ادامه داد: مستندهای روایتی بخش سفرنامه در استودیوی سیاری به تفسیر اتفاق‌های مثبت و چالش‌های پیش روی کارگران، کارآفرینی کارآفرینان و رونق تولید در کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدکنندگان با نگاه امیدبخشی و انگیزشی و مستندسازی رضا محمدنیا می‌پردازد که برای ساخت این بخش به اقصی نقاط ایران سفر می‌کند و حسین رستمی و حمید شاددل آن را گزارش می‌کنند.
وی درخصوص آیتم بومگردی با اجرای زهرا پورسینا گفت: در این بخش به معرفی روستاها، مراسم و سنت‌ها در اقوام می‌پردازیم که براساس بازخوردهایی که از بینندگان‌مان دریافت کردیم بسیار مورد پسند واقع شده است.
خرمشاهی تصریح کرد: در بخش روان‌شناسی با آیتم‌های 5-4 دقیقه‌ای که در پارک‌های تهران ضبط می‌شود روایتگر امید و انگیزه در یه روز تازه هستیم که بحمدا... انتشار ویدئوهای آن در فضای مجازی، نشان از بازخورد خوب در میان مخاطبان دارد، ضمن آن‌که تازه‌های دانش و فناوری با اجرای بهاره صفوی از نویسندگان در حوزه رسانه‌های مکتوب و سواد رسانه‌ای را با اجرای محمد باطنی روی آنتن می‌بریم.
وی با اشاره به این‌که محمدرضا باقری و گروه سردبیری با اعضای سیال به عنوان جانمایه برنامه در اتاق فکر یه روز تازه فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: طراحی و تولید محتوا برای تمامی آیتم‌ها و بخش‌های برنامه در هفته‌های آتی و نیز ارزیابی، نقد و بررسی آنچه در هفته گذشت، در دو روز پایانی هفته صورت می‌گیرد و با توجه به تنوع بخش‌ها و گستردگی گستره برنامه با پنج گروه تولیدی متشکل از تیم‌های دو الی پنج نفره که مستندها را طراحی و می‌سازند، همکاری می‌کنیم.
خرمشاهی با بیان این‌که «دانش، شادی پایدار ایجاد می‌کند»، تولید محتوای خوب، مفید و امیدبخش را دغدغه‌اش عنوان کرد و افزود: بر حسب سال‌ها تجربه‌ای که در برنامه‌های صبحگاهی داشتم و با توجه به تعهد 250 قسمتی برای پخش یه روز تازه، تمامی آیتم‌ها با وسواس و دقت از سوی گروه سردبیری انتخاب می‌شوند که به طور قطع با اجرای خوب، پویا، شاداب و پرانرژی همکارانم وحید رونقی، محمدرضا باقری و مهسا ایرانیان‌نیا دلنشین، اثربخش و در ذهن بینندگان ماندگار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر