یکی از دشوار‌ترین کار‌های دنیا را می‌توان انتخاب بین فراری و لامبورگینی دانست. درواقع بسیار دشوار است که وقتی یک فراری و لامبورگینی را می‌بینید بگویید کدام یک را بیشتر دوست دارید.
کد خبر: ۱۲۰۹۷۹۲
ماجرای جالب افتتاح کارخانه لامبورگینی

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، چه ماشین باز و علاقه‌مند به حوزه خودروباشید، چه نباشید، احتمالا نام برند‌های لامبورگینی و فراری را شنیده اید. دو برندی که هر یک به تنهایی مخاطبانی متعدد و ثروتمند دارند. اما جالب است بدانید اگر بداهلاقی مدیر فراری نبود شاید هرگز برند لامبورگینی خلق نمی‌شد یا حداقل فقط در حوزه تولید ماشین‌های سنگین و صنعتی کار می‌کرد.

سال‌های جنگ جانی برای کشور‌های درگیر جنگ مثل ایتالیا بسیار دشوار گذشت، فروچیتو لامبورگینی یکی از افرادی بود که در سال‌های جنگ جهانی مسئول تعمیر و نگهداری خودرو‌های جنگی بود. جوانی باهوش از خانواده‌ای مزرعه دار که استعداد خیره کننده‌ای در تعمیر و شناسایی عیوب خودرو‌ها از خود نشان می‌داد. او با همین دانش ذاتی پس از بازگشت از جنگ برای کشاورزان تراکتور می‌ساخت و همزمان با کسب درامد، تجربه خود را افزایش می‌داد.

اندک اندک فروچیتو با سخت کوشی موفق به کسب ثروتی کلان شد و یک فراری خرید، اما وقتی چند بار سوار فراری شد حس کرد کیفیت قطعات داخلی، خدمات عادی مثل گاز و ترمز و مواردی مشابه ضعیف است و مرتب نیاز به تعمیرات دارد. از آن جا که فروچیتو دست به آچار بود به سرعت متوجه شد فراری می‌تواند و باید بهتر باشد بنابراین تصمیم گرفت سری به دفتر مدیر فراری زده و با او صحبت کند.

اما رفتار مدیر فراری با فروچیتو بسیار زننده و تحقیر آمیز بود. او نه تنها فروچیتو را راه نداد، بلکه به او توهین کرد و او را یک کشاورز تراکتورساز دانست که سر از تولید خودرو در نمی‌آورد. همین موضوع جرقه رقابت و انتقام را در ذهن فروچیتو زد و درست ماه بعد و پس از کار سخت، در اکتبر سال ۱۹۶۳، لامبورگینی اولین خودروی خود را در نمایشگاه خودرو به نمایش گذاشت.

این روز‌ها و پس از سال‌ها از آن ماجرا، لامبورگینی و فراری رقبایی دیرینه محسوب می‌شوند. رقبایی که شاید اگر برخورد آن روز مدیر فراری نبود، اساسا هرگز با یکدیگر رقابت نمی‌کردند و اکنون کارخانه لامبورگینی صرفا در حوه تراکتور و ماشین‌های زراعی کار می‌کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها