jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۶۸۵۴ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مجسمه ۳۳ ساله «خرگوش براق بادکنکی» در حراج کریستیز بیش از ۹۱ میلیون دلار چکش خورد تا رکورد فروش گران‌ترین اثر هنری متعلق به یک هنرمند زنده را بشکند.

آن‌طور که ایران‌آرت گزارش نیویورک‌تایمز را ترجمه کرده، در حراجی چهارشنبه شب گذشته کریستیز که در این شهر برگزار شد، یک مجسمه براق استیل به شکل خرگوش، ساخته «جف کونز» رکورد فروش گران‌ترین اثر هنری متعلق به یک هنرمند زنده را شکست.
این خرگوش استیل که ۳۳ سال قبل با الهام از بادکنک‌های کودکانه ساخته شده، با پیشنهاد یک دلال هنری به نام رابرت منوشین (پدر وزیر خزانه‌داری آمریکا) 1/91 میلیون دلار چکش خورد.
پیش از این رکورد گران‌ترین اثر یک هنرمند زنده متعلق به دیوید هاکنی (با اثر پرتره یک آرتیست) سال گذشته رقم خورده بود.
خبرگزاری فارس نیز نوشته دوستداران جف کونز، آثار او را از موفق‌ترین نمونه‌های هنر پست‌مدرن و منتقدانش آثار او را مبتذل و بازارپسند قلمداد می‌کنند. این نقاش و مجسمه‌ساز پیشروی آمریکایی اکنون ۶۴ سال دارد. مجموع رقم فروش حراجی کریستیز نیویورک 9/538 میلیون دلار اعلام شده؛ در حالی که کارشناسان فروشی بین ۴۲۲ تا ۶۰۵ میلیون دلار را برای آن پیش‌بینی کرده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر