jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۶۵۰۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دستمزد تمام کارکنان مشمول قانون کار در اردیبهشت باید با اعمال حق مسکن ۱۶۰ هزار تومانی پرداخت شود؛ ۶۰ هزار تومان از این مبلغ، مربوط به مابه‌التفاوت حق مسکن فروردین‌ است.

به گزارش مهر، پس از مصوبه سال گذشته شورای‌عالی کار مبنی بر افزایش حق مسکن کارگران و کارکنان مشمول قانون کار، حق مسکن از ۴۰ هزار تومان به صد هزار تومان افزایش یافت. اما اجرای این مصوبه شورای‌عالی کار منوط به تأیید و تصویب در هیأت دولت بود که دهم اردیبهشت‌ از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد تا کمک‌هزینه مسکن تمام کارکنان مشمول قانون کار از حقوق اردیبهشت با رقم صد هزار تومان پرداخت شود. ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور عطف به ماسبق شده و صراحتا اعلام گردیده که حق مسکن باید از فروردین اعمال شود؛ بنابراین تمام کارفرمایان مکلف هستند علاوه بر پرداخت حق مسکن به میزان صد هزار تومان در حقوق اردیبهشت‌، مابه‌التفاوت ۶۰ هزار تومانی کمک‌هزینه مسکن فروردین را نیز به نیروی کار خود پرداخت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر