jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۴۸۱۸   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تلویزیون کارکردهایی دارد که اول باید آن کارکردها را بشناسیم و سپس ببینیم براساس همین کارکردها برنامه‌ریزی می‌کنیم یا آن چیزی که خودمان به آن اعتقاد داریم، انجام می‌دهیم.

تلویزیون در دنیا به عنوان یکی از رسانه‌های اطلاع‌رسانی و سرگرمی مردم درنظر گرفته شده و در نظر بگیرید در هر قهوه‌خانه‌ای هم که بروید تلویزیونی روشن است تا مثلا با پخش زنده مسابقات فوتبال مشتری جذب کند.
چرا فوتبال در قهوه‌خانه‌ها و کافه‌ها پخش می‌شود؟ چون مخاطب دارد.
حالا تصور کنید مخاطب شب خسته و کوفته می‌خواهد برود خانه، اگر چیزهایی که دوست دارد از تلویزیون پخش نشود قطعا می‌رود سراغ شبکه‌هایی که برایش این سرگرمی‌ها را فراهم کند، اگرچه بسیار در سطح پایین و نازلی باشند.
شکی نیست سطح شبکه‌های خارجی که به زبان فارسی است، بسیار پایین است و یک سری از آنها کپی‌برداری ضعیفی از محتوای قدیمی رسانه ملی است، ولی چون برنامه‌های تلویزیون خودمان چنان که باید سرگرم‌کننده نیست مخاطب به سمت ماهواره می‌رود.
در زمینه سریال‌سازی به نظرم تلویزیون گاهی اوقات نمی‌تواند وارد برخی مضامین شود و همین است که داستان‌ها را بسیار شبیه یکدیگر و خسته‌کننده می‌کند و محتواها به سمت بی‌خطر شدن پیش می‌رود.
ما نیاز داریم حرف مردم را بزنیم و آنچه آنها می‌خواهند در تلویزیون ببینند. اگر چنین شود، من به شما قول می‌دهم مخاطب سراغ هیچ شبکه خارجی نخواهد رفت.
باور کنید این چنین نیست که مردم شبکه‌های خارجی را دوست داشته باشند، بلکه مخاطبان از سر ناچاری است که به تماشای ماهواره می‌روند وگرنه محصول باکیفیت داخلی همواره برای مردم ایران در اولویت است. بنابر این اگر فضا برای تلویزیون و برنامه‌سازانش برای ساخت برنامه‌ها بازتر شود شاهد جذب بیشتر مخاطب این رسانه خواهیم بود.


حسن کلامی

تهیه‌کننده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر