jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۹۸۵۹۱ ۰۳ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۲:۴۰

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه میزان صادرات تخم مرغ در سال ۹۷ به صفر رسید، گفت: تولید این کالا در سال ۹۸ از ۱.۲ میلیون تن عبور می کند.

آمار صادرات تخم مرغ در سال ۹۷، صفر شد

به گزارش جام جم آنلاین، ناصر نبی پور در گفتگو با مهر آمار صادرات تخم مرغ در سال ۹۷ را صفر اعلام کرد و گفت: در سال ۹۷ هیچ صادراتی در این زمینه انجام نشد و اواخر سال هم که وزارت جهاد موافق صادرات این محصول بود وزارت صنعت و سازمان حمایت با آن مخالفت کردند.

وی با بیان اینکه مشخص نیست بعد از تعطیلات نوروز صادرات آزاد شود یا خیر؟، افزود: میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بین ۶۴۰۰ تا ۶,۵۰۰ تومان است در حالی که طبق محاسبات وزارت جهاد کشاورزی قیمت تمام شده تولید این محصول ۷,۵۰۰ تومان و طبق محاسبات ما ۷,۸۰۰ تومان است که حتی اگر رقم مورد نظر وزارت جهاد را ملاک بگیریم قیمت تخم مرغ حدود هزارتومان با هزینه تمام شده تولید آن فاصله دارد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران توضیح داد: فکر می‌کنم که بعد از تعطیلات نوروز نیز وضعیت بازار تخم مرغ به همین شکل باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه تأمین نهاده‌های دامی همچنان تولیدکنندگان با مشکل مواجه هستند، افزود: ریزمغذی‌هایی که برای غذای مرغ استفاده می‌شود طی حدود یک هفته بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصد جهش قیمت داشته و گران شده است. به عنوان مثال قیمت ریزمغذی لیزین که قبلاً ۷ هزارتومان بوده هم اکنون به بالای ۳۰ هزارتومان رسیده است.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه قیمت سویا در بازار آزاد به کیلویی حدود ۵,۳۰۰ تومان رسیده است، گفت: با کمبود این محصول در بازار مواجهیم و اگر هم پیدا شود قیمت آن بالاست.

نبی پور افزود: شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی وزارت جهاد قول دادند که بخشی از سویای مورد نیاز تولیدکنندگان را تأمین کنند.

وی تولید تخم مرغ را در سال ۹۷، حدود ۹۰۰ هزارتن عنوان و اضافه کرد: برای سال ۹۸، وزارت جهاد پیش بینی یک میلیون تن تولید را دارد اما ما فکر می‌کنیم تولید از یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن خواهد گذشت که حدود ۳۰۰ هزارتن آن مازاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر