jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۸۴۱   ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

در ادامه بحران سیاسی در انگلیس در زمینه خروج این کشور از اتحادیه اروپا، حزب کارگر برای اولین بار به صورت رسمی خواستار برگزاری همه‌پرسی دوم برگزیت شد. در سال 2016 مردم انگلستان طی یک همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رای داده بودند .

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، حزب کارگر انگلیس دوشنبه شب اعلام کرد مردم باید بتوانند درباره این‌که آیا همه‌پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود یا خیر، نظر دهند. این نخستین بار است که این حزب به صورت رسمی از نمایندگان پارلمان می‌خواهد رای‌گیری دیگری را درباره برگزیت مدنظر قرار دهند. به این ترتیب از دولت ترزا می‌ درخواست می‌شود یا طرح جایگزین برگزیت ارائه دهد یا این‌که با رای‌گیری عمومی در زمینه توافق یا پیشنهادی که مورد حمایت اکثریت مردم است، موافقت شود. این در حالی است که ترزا می، نخست وزیر انگلیس در سخنرانی اخیر خود در پارلمان انگلیس گفت این کشور بدون تاخیر از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و افزود: از اتحادیه اروپا درخواست داریم مذاکرات بیشتری درباره خروج داشته باشیم. نخست‌وزیر انگلیس گفت: امکان ندارد اتحادیه اروپا مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا را بدون طرحی که درباره آن توافق شده تمدید کند و امیدوارم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به حقوق کارگران آسیب نزند.
جرمی کوربین، رهبر مخالفان دولت در پارلمان می‌گوید: دولت از شکستی که با آن مواجه شده درس نگرفته و در وضعیت انکار قرار داشته و باید خطوط قرمز خود درباره توافق برگزیت را تغییر دهد. ترزا می‌ با رأی‌گیری سه‌شنبه گذشته درباره برگزیت، متحمل سنگین‌ترین شکست دولت از پارلمان انگلیس از سال ۱۹۲۴ تاکنون شد. انگلستان باید تا ۲۹ مارس (۹ فروردین ۱۳۹۸) از اتحادیه اروپا خارج شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر