jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۷۹۶۳۹   ۲۱ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۸:۴۰

رئیس پلیس فتا پایتخت درخصوص ترفندهای جدید کلاهبرداری در فضای مجازی و لزوم هوشیاری شهروندان در استفاده و نگهداری از کارت بانکی سخن گفت.

ترفندهای جدید کلاهبرداران در فضای مجازی

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، در مهرماه سال جاری با شکایت یکی از شهروندان درخصوص کلاهبرداری در یکی از سایت‌های خرید و فروش کالا پرونده تشکیل شد.

پس از بررسی و انجام روند رسیدگی مشخص شد تعداد شاکیان 5 نفر بوده که هر کدام جداگانه اقدام به شکایت کرده‌اند.

با پیجویی‌های لازم و احضار شاکیان مشخص شد فردی به نام «م.ق» در ابوذر تهران با اغفال دوستان و هم محله‌ای‌های خود به بهانه واریز وجه، کارت عابربانک آنها را گرفته و در ادامه پول آنها را سرقت کرده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اعلام خبر فوق به شهروندان توصیه کرد که در حفظ و نگهداری از کارت بانکی خود دقت و حساسیت لازم را داشته باشند و بدانند مسئولیت نگهداری از کارت‌های بانکی به عهده خود شهروندان است.

سرهنگ تورج کاظمی به مورد فوق پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی با سوء استفاده از عابربانک دوستان یا آشنایان اقدام به کلاهبرداری یا اعمال مجرمانه در فضای می‌کنند که شهروندان باید مراقب اینگونه ترفندها باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر