jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۴۴۷۳ ۲۲ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد :

کاهش سرعت کامیون‌ها در بزرگراه‌ها

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سرعت کامیون‌ها در بزرگراه‌ها 20 کیلومتر کاهش می‌یابد و پلیس هم با این طرح موافقت کرد.

به گزارش فارس، محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر 97 به ترافیک پل صدر اشاره کرد و گفت: ترافیک صدر نسبت به قبل از ساخت این پل تغییری نکرده است، خیلی مواقع مردم وقتی مسیری باز میشود به سمت استفاده بیشتر از خودروها میروند. اگر کسی قبلا جرأت نمیکرد به خاطر ترافیک صدر خودرو بیاورد بعد از احداث این پل این کار را انجام داد و اعتیاد به استفاده از خودرو بیشتر شده است. معاون شهردار تهران با بیان اینکه پایه حل مسأله ترافیک معبرسازی و توسعه نیست، گفت: باید به سمت تقویت مدهای جدید برویم و مردم را به پیادهروی و استفاده از حملونقل عمومی تشویق کنیم. او درخصوص پارکینگسازی گفت: این مسأله باعث میشود مردم براحتی خودروهای خود را وارد شهر کنند و جایی برای پارک نیز دارند. به عنوان مثال مرکز تجاری ارگ چند هزار پارکینگ دارد اما مسیر ورودی به آن تنگ و نامناسب است. معاون شهردار تهران با بیان اینکه معابر را باید اصلاح هندسی کنیم، گفت: باید سهولت تردد ایجاد کنیم. عرض خیابان را میخواهیم کم کنیم و به جای آن پیادهروها را طویلتر کنیم، این همه خیابان داریم که یک متر در کنار آن پیادهرو وجود ندارد. حق پیادهروی در تهران از بین رفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر