عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین؛

آمریکایی‌ها حادثه 11 سپتامبر را ایجاد کردند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: معتقدیم آمریکایی‌ها حادثه یازده سپتامبر را ایجاد کردند، ولی القاعده را مسئول این حادثه تروریستی دانستند.
کد خبر: ۱۱۶۳۶۲۹
آمریکایی‌ها حادثه 11 سپتامبر را ایجاد کردند

به گزارش جام جم آنلاین، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در حادثه 11 سپتامبر، آمریکایی‌ها با تمام توان این حادثه را گردن القاعده انداختند و برای انتقام‌گیری از القاعده به افغانستان حمله کردند تا به قول خودشان با این گروه تروریستی مبارزه کنند، اما بیش از آنچه دنبال مبارزه با تروریست‌ها باشند به دنبال برخورد با جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی با اشاره به نقش آمریکایی‌ها در ایجاد حادثه یازده سپتامبر افزود: ‌با توجه به سیستم امنیتی پرادعا و پرطمطراق دولت آمریکا اینکه عده‌ای در فرودگاه سوار هواپیما شوند و هر کاری دلشان خواست را انجام بدهند، قابل‌قبول نیست.

نماینده ورامین و عضو فراکسیون اصولگرایان تأکید کرد: آمریکایی‌ها در جریان این حادثه و قضایا بودند و یک شمشیر دو لبه را ایجاد کردند تا ازیک‌طرف کشورهای مقابل خود مثل ایران و کره شمالی را موردحمله قرار دهند و از سوی دیگر با محور شرارت دانستن آنان انتقام‌گیری خود را آغاز نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حادثه یازده سپتامبر را بهانه‌ای برای نیروهای آمریکایی جهت سرکوب مخالفانشان دانست و افزود: آمریکا می‌دانست القاعده مولود عربستان سعودی است و رژیم سعودی از این گروه‌ها حمایت کرده و حتی منابع مالی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهد اما به‌جای اینکه با تروریست‌ها برخورد کند پروژه التهاب آفرینی در منطقه را دنبال کرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ نقشی در حادثه تروریستی یازده سپتامبر نداشته و قربانی تروریسم محسوب می‌شود، گفت: ایران با پوست و گوشت خود تروریسم را لمس کرده و آن را مغایر با حقوق بشر و سرنوشت بشریت می‌داند. اما شاهدیم که علی‌رغم ثابت شدن نقش عربستان سعودی و القاعده، مقامات آمریکایی با دروغ‌پردازی، همچنان ایران را متهم به دخالت در حوادث تروریستی می‌کنند.

وی در مورد اینکه با وجود محرز شدن نقش عربستان در حادثه تروریستی یازده سپتامبر چرا آمریکا به عربستان حمله نکرد، افزود: آمریکایی‌ها به دنبال مقابله با تروریسم نبودند. بلکه این حادثه را بهانه‌ای برای مقابله با کشورهایی کردند که از نظر ایالات‌متحده دشمن آنان محسوب می‌شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایران پاسخ دندان‌شکن و اقدام قاطعی در مورد اتهامات واردشده داشت گفت: البته تلاش ایران به‌تنهایی در مقابل موج اسلام هراسی و ایران هراسی که به راه انداخته‌شده پاسخگو نیست و تمام مسلمانان جهان باید در مقابل این تهدیدات عکس‌العمل نشان دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها