jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۰۸۷۵   ۰۳ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی۲۰۱۸ برگزار شد و علی مکوندی برای ایران وزنه زد که موفق به ثبت رکوردی نشد. او در حرکت یک‌ضرب سه مرتبه وزنه ۱۵۳ کیلوگرم را انداخت و از بازی‌های آسیایی اوت شد. مکوندوی پس از مجید عسگری دومین وزنه‌بردار اوت شده ایران در بازی‌های آسیایی است.

مرد طلایی قایقرانی پنجم شد

رقابتهای فینال رویینگ بازیهای آسیایی صبح دیروز انجام شد و در اولین مسابقه تکنفره محسن شادی نماینده ایران نتوانست به مدال برسد. شادی که دو طلای بازیهای آسیایی را در کارنامهاش دارد در این دوره نیز مدعی کسب قهرمانی بود اما در فینال تکنفره سبک وزن دستش از مدال کوتاه ماند و پنجم شد.

ناکامی دوچرخه سواری جاده ایران

رقابت‌های دوچرخه سواری جاده بازی‌های آسیایی به پایان رسید و ایران نتوانست در ماده تایم تریل انفرادی مردان صاحب مدال شود. آروین گودرزی در رقابت با ۱۷ رکابزن دیگر در رده ششم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند. این در حالی است که در بازی‌های آسیایی۲۰۱۴ ایران یک مدال نقره و یک برنز گرفته بود.

3 نقره و یک برنز، پایان پرونده رویینگ

رقابت‌های فینال رویینگ‌ چهارنفره مردان آخرین مسابقه‌ای بود که پاروزنان ایران در آن شرکت کردند و با ایستادن در جایگاه پنجم، از رسیدن به مدال بازماندند. تیم قایق‌رانی سال گذشته با هدایت جیوگانیک رومانیایی و در شرایطی که قایق استاندارد در اختیار نداشت قهرمان آسیا شد اما بعد از یک سال نه‌تنها روی سکو نرفت بلکه به مقام پنجم بازی‌های آسیایی رسید. با این نتیجه کار رویینگ ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی به پایان رسید و پرونده این رشته با کسب سه مدال نقره و یک برنز توسط دختران قایقران بسته شد. رویینگ مردان ایران در بازی‌های آسیایی بدون مدال ماند.

صعود والیبال ساحلی ایران به یک چهارم نهایی

در ادامه رقابت‌های والیبال ساحلی بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی، تیم ملی الف ایران (با ترکیب رئوفی - میرزاعلی) رو در روی تایلند قرار گرفت و با پیروزی 2 بر صفر توانست قاطعانه به جمع هشت تیم برتر بازی‌های آسیایی راه یابد. تیم ملی ساحلی ب ایران نیز با شکست ژاپن به جمع 8 تیم برتر راه یافت.

خداحافظی مجتبی عابدینی از دنیای شمشیربازی

پس از پایان رقابت‌های تیمی شمشیربازی اسلحه سابر که با شکست ۴۵ بر ۳۲ سابریست‌های ایران برابر قهرمان جهان همراه شد، مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی اسلحه سابر ایران که مقام چهارم المپیک را در کارنامه دارد در ۳۴ سالگی از دنیای شمشیربازی خداحافظی کرد. عابدینی در این دوره از بازی‌های آسیایی دستش از کسب مدال در بخش انفرادی کوتاه ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر