jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۶۲۷۶   ۰۸ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب گفت: وقفه تنفسی از شایع‌ترین و خطرناک‌ترین بیماری‌های خواب و مهم‌ترین نشانه آن خروپف است.

دکتر خسرو صادقنیت، فلوشیپ طب خواب افزود: کسانی که در شروع خواب مشکل دارند یا طی خواب بهطور مکرر بیدار میشوند، مبتلا به اختلال خواب هستند . این مشکل در مورد کسانی که با وجود خواب کافی در طول روز خسته و خواب آلود هستند نیز صدق میکند .

وی تاکید کرد: بیماریهای خواب میتواند موجب بروز فشارخون، افسردگی، چاقی و مشکلات قلبی- عروقی، کاهش تمرکز و افزایش خطرسکتههای مغزی و قلبی شود.

این متخصص اظهار کرد: رعایت شیوه صحیح زندگی و بویژه بهداشت خواب یکی از مهمترین راههای درمان بیماریهای خواب است. راههای درمان به نوع بیماری بستگی دارد و در بعضی با جراحی و در برخی با دارو ممکن است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر