معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: وقتی سازمان استاندارد، خودرویی را تایید نکند، هم وزارت صنعت و هم راهبر ناجا موظف هستند از تولید و شماره گذاری جلوگیری کنند.
کد خبر: ۱۱۵۶۲۳۲
ناهماهنگی در اعمال استانداردهای ۸۵ گانه وجود ندارد

به گزارش جام جم آنلاین از رادیو گفتگو، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفتگو با موضوع استانداردهای ۸۵ گانه درباره خودرو و با حضور وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد به روی آنتن رفت.

وحید مرندی مقدم در آغاز با اشاره به استانداردهای ۸۵ گانه که سال گذشته روی خودروها اعمال شد، گفت: بر اساس برنامه ریزی و زمان بندی انجام شده همچنان روند اعمال استانداردها را داریم انجام می دهیم. بر اساس زمان بندی سازمان استاندارد، در ابتدای دی ماه سال گذشته، ۲۰ خودرو از چرخه تولید خارج شدند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه زمان بندی شده دیگری، در ابتدای تیرماه امسال یعنی یک ماه پیش، قرار بود یکسری خودرو نیز به دلیل مصرف سوخت بالا تایید نشوند و این اتفاق نیز افتاد. در ماه گذشته لیست خودرو ها را برای راهبر ناجا اعلام کردیم تا دیگر آن خودروها را شماره گذاری نکنند و راهبری ناجا نیز کارهای مقدماتی را انجام داد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد: استانداردهای ۸۵ گانه از ابتدای دی ماه سال گذشته اعمال شد یعنی خودروهایی که از آن تاریخ وارد کشور شدند و یا تولید می شوند باید این استانداردها را داشته باشند.

وی همچنین درباره خودروهایی که قبل از اول دی ماه سال گذشته تولید شده اند نیز عنوان کرد: برای این خودروها یک برنامه زمان بندی دو ساله را تنظیم کردیم که در ابتدای اجرای طرح، یکسری از استانداردها اعمال می شد و در ابتدای تیرماه امسال نیز فاز دوم اجرا شد و باقی استانداردها نیز اعمال شد. به عنوان مثال خودروهای که مصرف سوخت نامناسبی داشتند، از ماه قبل شماره گذاری نمی شوند. فاز سوم و آخر اعمال استانداردها نیز در دی ماه امسال اعمال می شود و تمام استانداردها اجرا خواهند شد.

مرندی مقدم با بیان اینکه در اجرای استانداردها ناهماهنگی بین دستگاه های دیگر وجود نداشت، بیان کرد: وقتی در فاز نخست، ۲۵ خودرو را اعلام کردیم تا شماره گذاری نکنند، این کار به خوبی انجام شد. وقتی سازمان استاندارد، خودرویی را تایید نکند، هم وزارت صنعت و هم راهبر ناجا موظف هستند از تولید و شماره گذاری جلوگیری کنند. در مرحله دوم نیز به خوبی هماهنگی وجود داشت و خودروهایی که اعلام کرده بودیم، در حال توقف شماره گذاری توسط راهبر ناجا هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها