وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌‌ای به شکایت ایران از این کشور در دیوان بین‌المللی دادگستری بابت احیای تحریم‌های یکجانبه علیه ایران واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۱۵۴۲۱۱
واکنش واشنگتن به شکایت ایران از آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، وزارت خارجه آمریکا به شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری بابت اعمال غیرقانونی تحریم‌های یکجانبه واکنش نشان داد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به روزنامه نیویورک‌تایمز گفت که از دعوی این با خبر است اما طرح آن توسط ایران را «بی‌اساس» می‌داند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: «دعوی ایران بی‌اساس است و ما قصد داریم مقابل دیوان بین‌المللی دادگستری، سرسختانه از ایالات متحده دفاع کنیم.»

اولین بار «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران موضوع شکایت ایران از واشنگتن را در حساب کاربری‌اش در توئیتر اعلام کرد. ظریف نوشت: «امروز ایران در دیوان بین‌المللی دادگستری شکایتی را برای پاسخگو کردن آمریکا بابت اعمال تحریم‌های یکجانبه تنظیم کرد.»

دیوان بین‌المللی دادگستری روز سه‌شنبه ارائه این دادخواستی از سوی ایران علیه ایالات متحده را تأیید کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز 18 اردیبهشت‌ماه کشورش را از توافق هسته‌ای ایران خارج و فرمانی را برای بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران پس از دوره‌های زمانی 90 و 180 روزه امضا کرد.

«بهرام قاسمی»، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت این شکایت به دلیل «نقض عهدنامه مودت» صورت گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها